ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Znojmo 3:5 | JUNIOŘI: Zlín - Přerov 4:3 | DOROST: Přerov - Kometa Brno 4:1

Vsetín dal důležitý druhý gól a byl v závěru šťastnějším týmem, hodnotil Jiří Osina

Vsetín dal důležitý druhý gól a byl v závěru šťastnějším týmem, hodnotil Jiří Osina
V s e t í n – Finálový souboj se již představil na obou stadionech a také Valaši dokázali být v domácím prostředí úspěšní. O výhře ale rozhodli až v závěru poté, co tým Zubrů neproměnil své šance, ze kterých mohl skóre obrátit ve svůj prospěch. Oba mančafty tak jsou po dvou kláních na stejné pozici a k celkovému vítězství v soutěži jim schází dva kroky. Dojmy ze zápasu nám tentokrát pověděl obránce Jiří Osina.
Každá série jednou končí. Vsetín doposud v letošní sezóně nedokázal Zubry zdolat, ale na šestý pokus už se mu to podařilo. Ve finálové konfrontaci tak po úterku platí vyrovnaný stav. “Nemohli jsme očekávat, že do kvalifikace proletíme jen tak bez porážky. Nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali. Za stavu 1:1 to bylo o tom, kdo dá důležitý druhý gól. Podařilo se to Vsetínu, který byl šťastnějším týmem,“ hodnotil obránce Jiří Osina.

Valachům se povedlo také to, co ve všech předchozích zápasech nikoliv. A sice vsítit první branku. “To je vždycky velice důležité. Do vedení šel tentokrát soupeř, ale my jsme se s tím pak popasovali dobře. Neinkasovali jsme další gól, naopak jsme v úvodu třetí třetiny vyrovnali. A jak už jsem zmínil, závěr zápasu byl o tom druhém, který prakticky rozhodl. Vsetín dřel a bojoval, na to nejde říct půl slova, ale nemyslím si, že by byl lepším týmem. Vyhrál opravdu se štěstím.“

Zubři mohli smazat gólové manko mnohem dříve. Hráči VHK totiž dost často pykali za nedovolené zákroky, jenže z přesilovek modrožlutí tentokrát neudeřili. “Je to škoda, že jsme si takovými situacemi nepomohli. Určitě nám nějaká z přesilovek měla vyjít,“ litoval zkušený zadák.

Také druhé utkání o titul provázela skvělá kulisa. Fanoušci předváděli velký souboj hlasivek a snažili se co nejvíce hnát dopředu svůj tým. “Jsem strašně rád, že fanoušci mají hlad po hokeji. A to nejen v Přerově, ale i ve Vsetíně. Našich fanoušků přijelo na Lapač mnoho, čehož si všichni velice vážíme. Ti vsetínští mě kolikrát hodně udivují. Nevím, jestli mají tak rádi slivovici, ale jsme od nich zalití pivem, nadávají nám a hází po nás vším možným. Ale asi to k finále patří. Lepší hrát před plným stadionem, než na poloprázdném,“ komentoval Osina atmosféru na Lapači.

Čtvrteční podvečer nabídne finálové střetnutí s pořadovým číslem tři. Kdo si v MEO Aréně, která bude zcela určitě znovu vyprodaná, vybojuje mečbol? “Bude to důležité utkání. Jak říkával Ivan Hlinka, hlavně se z toho nepos…," pověděl Osina s úsměvem.

"Nesmíme jít do zápasu s tím, že jsme minule Vsetínu doma naložili devítku. Druhý bod získáme jen naší poctivou hrou. Je třeba střídání co střídání šlapat naplno, podporovat se navzájem, hrát naši hru a nepřipustit si důležitost toho zápasu. Fanoušci nás určitě poženou a pokud si budeme plnit to, co máme, tak budeme úspěšní,“ dodal na závěr obránce Jiří Osina.