VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

Vítej zlatý hattricku! Tým Zubrů v Posledním špílu sezony potřetí v řadě předčili fanoušci

Vítej zlatý hattricku! Tým Zubrů v Posledním špílu sezony potřetí v řadě předčili fanoušci
P ř e r o v – Strhující tempo, řada krásných akcí i peprné bitky. MEO Aréna v sobotu ožila tradičním Posledním špílem sezony. Zubři do něj vstupovali s cílem konečně pokořit výběr fanoušků, i potřetí za sebou se ale před jeho umem museli sklonit. Svěřenci manažera Edera a trenéra Tonyho v jedenáctigólové přestřelce triumfovali 6:5. Daleko lépe vyšli přerovští hokejisté z následné autogramiády, kterou zvládli na jedničku.

Celek přerovských fanoušků složený převážně z členů MEOfANS od začátku utkání plného zábavy udával tempo hry. Nebezpečnými útočnými průniky si vytvářel místy až drtivý tlak, z něhož vytěžil dohromady šest přesných zásahů. Zubří muž s maskou Juraj Šimboch sice dělal, co mohl, na čisté konto si však musel nechat zajít chuť.

Navíc jej zastínil jeho protějšek, devítiletý Honzík Doležal. Fanoušky stejně jako loni podržel nejedním opravdu famózním zákrokem. „Jsem moc spokojený, zápas se mi hodně povedl,“ liboval si gólman, jenž jinak září v týmu 3. třídy Zubrů. Ovace sklidil v každé z patnáctiminutových třetin duelu. Jeho výkon ocenil i táta Pavel. „Nejprve chytal v zápase proti Olomouci, kde podal dobrý výkon. Byl už tak trochu rozchytaný a z jeho strany to bylo výborné,“ nešetřil chválou na šikovného potomka.

Sám Pavel Doležal se do sobotního Posledního špílu sezony také zapojil. Kromě syna měl v řadách fanoušků ještě jednu rodinnou společnost, manželku Lenku. „Dala krásný gól po samostatném úniku. Předvedla střelu, kterou měla nacvičenou už dlouho dopředu,“ prozradil na adresu své drahé polovičky. Ta se prezentovala chytrým pokusem mezi Šimbochovy betony. „Juraje jsme sledovali celou sezonu, takže věděla, jak na něj,“ hlásil Doležal.

Na hokejky Zubrů se s přibývajícími minutami zápasu alespoň přiklonilo štěstí. Dvoubrankový náskok fanoušků dokázali s vypětím všech sil smazat a třetí trefou dokonce otočili skóre ve svůj prospěch. Obrat ale následně předvedli i hráči vehementně popohánění ze střídačky několika „muži v černém“. Manažer týmu fanoušků Eder nebo jeho kolega trenér Tony si pak doslova mohli mnout ruce. Jejich svěřenci se v závěrečné pasáži střetnutí dostali do vedení 6:4.

Zubři už se zmohli pouze na snížení. Fanouškům podlehli 5:6 a přerovský zimák tak viděl zajímavý úkaz – zlatý hattrick. Účastník WSM ligy potřetí v řadě odešel z Posledního špílu sezony jako poražený, naproti tomu fanoušci potřetí slavili poctivě vybojované vítězství.

„Na konci byli jasně lepší, měli více sil,“ uznal kvality soupeře obránce Zubrů Ľubomír Malina. Do Posledního špílu sezony zasáhl podruhé. A stejně jako v loňském roce si ho nemohl vynachválit. „Doufám, že příště konečně vyhrajeme,“ přeje si.

Netradiční role se v sobotu zhostil Lukáš Klimeš. Jindy stráží zubří svatyni, teď jej ovšem byl plný led coby útočníka. „Škoda, že jsem nedal žádný gól, brankáři fanoušků chytali výborně,“ konstatoval. Za svůj výkon se však nestyděl, naopak. „Řekl bych, že jsem hrál dost kvalitně. Měl jsem ale špatné spoluhráče, kteří mi nenahráli do žádné pořádné tutovky,“ smál se.

Po skončení zápasu, který okořenily pěstní potyčky, měli všichni fanoušci možnost získat od svých oblíbenců autogram. Zubři se podepisovali na speciální sérii kartiček, na dresy i šály. Řada přerovských příznivců se s nimi také fotila.

Fotografie z Posledního špílu sezony si můžete prohlédnout ZDE