INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

Větší sebedůvěra mě nakopla, řekl o formě ze závěru sezony Süss. Play-off? Velká škoda

Větší sebedůvěra mě nakopla, řekl o formě ze závěru sezony Süss. Play-off? Velká škoda
P ř e r o v – Předvedl ukázkový příklad, jak si ideálně načasovat formu. Výkony Jana Süsse v play-off Chance ligy gradovaly. Dvaadvacetiletý útočník se ve čtvrtfinálové sérii proti Porubě stal nejproduktivnějším přerovským hráčem. Za zmínku stojí zejména jeho gól z třetího zápasu, kdy vyšachoval oba soupeřovy obránce a pak bekhendovým blafákem překonal brankáře Foltána.

Ani fazóna letovického rodáka však Zubrům nepomohla. Po čtyřech prohrách se stali prvním týmem, který ve čtvrtfinále vypadl. „Základní část se nám vydařila, byli jsme třetí a těšili se na play-off. Tam jsme bohužel prohráli 0:4. Všechny nás to štve,“ hlesl Süss.

V (nakonec) posledních šesti utkáních letošní sezony pětkrát skóroval. Tři branky zapsal v závěru základní části, další dvě přidal v play-off. „Ani nevím, čím to bylo,“ pokrčil rameny. „Začal jsem si víc věřit, což mě nakoplo. Pak přišly dva góly proti Kadani a branka v Sokolově, sebevědomí tam bylo. Hrálo se mi parádně,“ přemítal odchovanec brněnské Komety.

„Načasoval jsem si to ideálně. Je velká škoda, že jsme v play-off nepostoupili dál. Takhle máme po sezoně a už to nemůžu prokazovat,“ posteskl si. Na pozici nejlepšího střelce Přerova ve čtvrtfinále mu stačily dva góly. To bylo – bohužel – i maximum zubří produktivity v přepočtu na jeden zápas. „Říkali jsme si, že moc gólů nedáváme a na každý se strašně nadřeme. Přesto se nám dvakrát stalo, že jsme se dostali do vedení a Poruba po naší chybě za pár minut vyrovnala,“ poukázal Süss na vedení Hanáků v obou duelech v Porubě, které však mělo jepičí život.

„Věřili jsme, že máme velkou sílu a můžeme dojít daleko. O to víc vyřazení po čtyřech zápasech mrzí,“ neskrýval bývalý reprezentant do dvaceti let zklamání. V sestavě Zubrů se stěhoval. Dvakrát si zahrál ve druhém a dvakrát ve třetím útoku. „Trenéři zkoušeli promíchat sestavu, aby nám dodali impuls,“ vysvětlil. Přerovanům navíc od druhého zápasu chyběl obvyklý křídelník druhé útočné řady Jakub Svoboda. „Byla to velká ztráta. Kuba je jeden z našich nejlepších útočníků. Chyběl hodně, ať už ve druhé lajně, nebo v přesilovkách,“ věděl nejčastěji bodující Zubr v probíhajícím play-off Jan Süss.