ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Pardubice "B" 4:3 (PP) | JUNIOŘI: Kladno - Přerov 1:8 | DOROST: Třinec - Přerov 10:2

Valmez hrál uvolněně, už teď nemá co ztratit, tvrdí Osina

Valmez hrál uvolněně, už teď nemá co ztratit, tvrdí Osina
V a l . M e z i ř í č í – Už téměř tři roky vozí přerovský tým z ledu Valašského Meziříčí jednu výhru za druhou, ale tentokrát měl namále. Chvíli sice Zubři o dva góly vedli, ale poté se dostali do úzkých a bylo zaděláno na obrovské překvapení. Přerov však nakonec zachránil po základní hrací době remízové skóre a v prodloužení rozhodl o tom, že na Hanou zamíří ještě jeden bodík navíc. Ten vystřelil obránce Jiří Osina. Poslední tým tabulky nebyl daleko od nečekaného skalpu Zubrů. „Valmez hrál dost uvolněně. Je jasně poslední a už teď nemá co ztratit,“ uvedl Osina po zápase.
Poslední dva zápasy Zubrů, to je doslova přehlídka gólových situací. V utkání s Opavou padlo jedenáct branek a středeční duel ve Valašském Meziříčí byl na jejich počet ještě bohatší. Celkem se puk do kasy dostal patnáctkrát. “Nazval bych to holomajznou. Hra byla až moc otevřená. Dostali jsme relativně jednoduché góly, ale na druhou stranu jsme jednoduše skórovali i my. Proto nakonec byl výsledek takový,“ hodnotil zápas obránce Jiří Osina.

Utkání bylo bojem soupeřů z opačných stran tabulky, které od sebe dělí už téměř padesát bodů. Rozdíly se však na ledě smazaly. “Valmez dnes hrál dost uvolněně. Je s velkým odstupem poslední a teď už nemá co ztratit. My jsme se s tím museli nějakým způsobem porvat,“ uvědomoval si zkušený zadák.

Řada fanoušků očekávala jasné vítězství, ale Zubři naopak se Sklenářem v bráně, který zastupoval stále zraněného Vojtka, častokrát chybovali. Dokonce museli dohánět ztrátu, což bylo nelehkým úkolem. “Nakonec se na nás v prodloužení usmálo štěstíčko a máme dva body. Musíme hrát vždy velmi poctivě, protože si myslím, že máme vyrovnaný mančaft, jako dalších osm klubů z naší skupiny,“ brzdí Osina po průniku do čela tabulky přílišnou euforii.

První místo by Zubři rádi udrželi i po sobotním kole, které je znovu zavede na Valašsko. Tentokrát už ale o kousek dál, do Vsetína, který uspěl dokonce za tři body, a to na ledě Jestřábů. “Myslím si, že na Vsetín se nemusíme nějak speciálně připravovat. Je to podobné, jako když hrajeme s Prostějovem. Vsetín je podle mě jeden ze špičkových týmů druhé ligy, takže by bylo fajn odvézt nějaké body,“ přeje si Osina.

V sobotu na hokej vyrazí i fanoušci, proto ve Vsetíně budou mít Zubři jistě velkou podporu. “Jsme teď první, tak by jich mohlo přijet dost. Fanoušky potřebujeme slyšet, jsou naším šestým hráčem. I když nám to občas třeba tolik na ledě nejde, tak se stále snažíme. Věřím, že společně sobotní zápas zvládneme,“ dodal na závěr obránce Jiří Osina.