ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Frýdek-Místek 1:3 | JUNIOŘI: Šumperk - Přerov 1:7 | DOROST: Přerov - Olomouc 2:1

VIDEO: Série protahovacích cvičení určená nejen pro mladé hokejisty

VIDEO: Série protahovacích cvičení určená nejen pro mladé hokejisty
P ř e r o v – Trenér mladých Zubrů Jiří Sklenář připravil ve spolupráci s trenérkou gymnastiky Žanetou Peterkovou soubor protahovacích cvičení, které jsou zaměřené na nejvíce zatěžované svalové partie hokejisty.

Důvod vzniku videa

V klubu se snažíme všem hráčům nabídnout maximální servis. Bohužel oblast kompenzace v českém hokejovém prostředí není zatím na adekvátní úrovni, proto jsme hráčům a rodičům chtěli nabídnout soubor základních protahovacích cviků, které kluci musí dělat doma sami. Ideální je, aby se do protahování zapojili i rodiče doma.

Jak video vznikalo

Video vzniklo ve spolupráci s Žanetou Peterkou v jejím pohybovém studiu Žaneta. S Žanetou Peterkovou spolupracujeme v rámci přípravy mimo led, kde se zaměřuje na gymnastickou průpravu.

Obsah videa

Video obsahuje soubor 7 protahovacích cviků, které jsou zaměřené na nejvíce zatěžované svalové partie hokejisty, tzn. oblast zad, adduktory stehna, zadní stranu stehen, přední stranu stehen a oblast lýtek. U každého cviku jsou vždy vypíchnuté klíčové věci, které se musí dodržovat, aby byl cvik efektivní. Video je natočeno tak, aby bylo srozumitelné i pro laika.