INFO: Zubři nabízí možnost pronájmu ledové plochy v MEO Aréně. Cena pronájmu ledu (1 hodina) je 3000,- Kč.
Informace a objednávky: Aleš Verlík (sekretář klubu), telefon: 777 690 227, email: verlik@hokejprerov.cz

V závěru to chtělo víc střelby, minimálně bod jsme si zasloužili, uvedl po Kladnu Kubeš

V závěru to chtělo víc střelby, minimálně bod jsme si zasloužili, uvedl po Kladnu Kubeš
K l a d n o – Minule Josef Hrabal, teď Jakub Kubeš. Vysoký obránce, který v Přerově působí formou střídavých startů z extraligových Vítkovic, se v zápase na ledě Kladna prezentoval první brankou v letošní soutěžní sezoně. Ve druhé třetině vyrovnával na průběžných 1:1. Jeho úspěšný útočný výpad ale Zubrům nakonec žádné body nepřinesl. Byť k nim v závěru měli blízko.

Druhý venkovní zápas v aktuálním ročníku Chance ligy skončil pro Přerov stejným výsledkem jako ten první. Proti Kladnu mu tak jako minulou středu proti Slavii scházel k vyrovnání jediný gól. „Je škoda, že jsme soupeři nechali všechny body. Aspoň na bodík, na dva jsme měli," smutnil Jakub Kubeš.

Zubři na prázdném ČEZ Stadionu podali solidní výkon. „Bodovat jsme si zasloužili za celý zápas. Nějaké chyby jsme udělali, ale to je vždycky. Jinak jsme docela hráli to, co jsme chtěli," hodnotil hokejista, který stejně jako v předchozích duelech nastoupil ve druhém obranném páru po boku Mikuláše Zbořila. „Prohra asi mrzí víc než se Slavií. Tam jsme sice také hráli 2:3, ale bylo to takové mdlé. Proti Kladnu to bylo lepší," usoudil.

Nedlouho po své druhé brance orazítkovali Zubři, jmenovitě Josef Hrabal, tyčku kladenské brány. „Byla to škoda. Pepa tam měl otevřenou cestu na střelu, krásně to trefil. Chtělo to jen zamířit o trošku níž," mrzelo Kubeše. Na konci utkání hráli Hanáci přesilovku šest na čtyři. Vyrovnání však nepřišlo ani z ní. „Chtělo to víc střílet. Měli jsme dobrý tlak, ale některé situace jsme zbytečně přehrávali. Kladno má malé hřiště, měli jsme víc chodit do střelby," domníval se brněnský odchovanec, který znovu sbírá kanadské body v modrožlutém dresu.

Na půdě Rytířů skóroval, když mu po narážečce s Dostálkem ve 25. minutě náramně sedla střela příklepem. „Trochu se mi to otevřelo. Kladenští trošku propadli u nás v pásmu, narazil jsem si s Dostym a nějak to trefil," popsal svou první trefu ze MEO od začátku března, kdy zapsal branku ve slávistickém Edenu.

Na přerovské vyrovnání zareagovalo Kladno ještě ve druhé třetině, kdy Kacetla dvakrát překonal Pitule. Poprvé uspěl v početní výhodě. Jednalo se o jedinou využitou přesilovku zápasu. Zubři v těch svých recept na Košarišťana nenašli. Často přitom museli začínat s kombinací od vlastní brány, protože jim soupeřovi hráči puk z útočného pásma vyhodili. „Kladnu to v přesilovkách asi víc lepilo, jeho hráči jsou na malé hřiště zvyklí. Při našich oslabeních jsme ale byli dobře stažení, k žádným velkým šancím jsme je nepustili. Jednou to trefili, což se stává," konstatoval Kubeš.

Na centru první formace Středočechů nastoupil velezkušený Tomáš Plekanec. Byla jeho přítomnost mezi mantinely znát? „Herně jsem žádný rozdíl neviděl. Jenom víc mluví s rozhodčími," shrnul jeden z největších objevů loňské sezony Chance ligy. Kromě zápasů momentálně v Přerově absolvuje i tréninky. „Ale je to ze dne na den. Může se stát, že mě zavolají z Vítkovic a pojedu pryč. Je to těžké," pokrčil rameny kmenový hráč ostravského klubu Jakub Kubeš.