ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Poruba - Přerov (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Třinec - Přerov (sobota 13:00) | DOROST: Přerov - Olomouc 3:0

V úterý hrají Zubři poprvé doma! Přivítají Opavu

V úterý hrají Zubři poprvé doma! Přivítají Opavu
P ř e r o v - Zubři trénují pilně již čtrnáct dnů a za sebou už mají i první dvě přátelská utkání, která se obě hrála na ledě soupeřů ve Vsetíně a Novém Jičíně. V obou zápasech Zubry reprezentovaly především nové tváře v týmu mužů a po jejich celkem dobrých výkonech oba zápasy skončily jejich těsnou porážkou o gól. V úterý se Zubři poprvé představí také svým věrným fanouškům na domácím zimním stadionu. Soupeřem jim bude mužstvo HC Slezan Opava, které má podobně jako Meo za sebou už čtrnáctidenní přípravu na ledě a rovněž dva přátelské zápasy na ledě soupeřů. Přátelský zápas obou týmů začne v úterý 16.8.2011 v 18.00 hodin a všichni přerovští hráči věří, že se na jejich výkony, kterými si chtějí vybojovat pevné místo v A týmu, přijde podívat co největší množství diváků!
přípravné utkání
HC ZUBR Přerov - HK Opava
HC ZUBR Přerov - HK Opava
úterý 16.8. 18:00

Celek Opavy zahájil letošní přípravu 1.srpna 2011 v Kravařích, na jejichž zimním stadionu se budou opavští hokejisté připravovat na nadcházející sezónu po celý srpen, protože led na opavském zimním stadionu nebude dříve než 1.září a v Kravařích se budou hrát také všechna přátelská utkání, která by se měla hrát v srpnu v Opavě. Odvetný přátelský zápas se Zubry je naplánován do Opavy na 2.9.2011, ale zda jej budou Slezané hrát opravdu na svém ledě ještě není zcela jisté a stoprocentně jisté ani není, že budou hrát v Opavě všechna mistrovská utkání. V tom případě by služeb kravařského zimního stadionu museli Slezané využívat i dále.

Jak jsme se již v anotaci zmínili, odehráli také Opavští dvě přípravná utkání na ledě soupeřů. V tom prvním, které se hrálo v úterý 9.8.2011 v Porubě, dokázali zvítězit fotbalovým výsledkem 0:1. Ve druhém, které se hrálo o dva později v Havířově, se jim však už tolik nedařilo a především díky slabší druhé půli první třetiny (v níž inkasovali 5 gólů) zápas prohráli 9:4. Poslední vzájemný zápas Opavy s našimi Zubry se díky nedokonalému hernímu systému loňské 2.ligy konal už celkem dávno a to 27.11.2010. Hrálo se u nás a Slezané si tehdy z Přerova odvezli dva body za vítězství po samostatných nájezdech 3:4 sn. Poslední přátelský zápas se hrál přede dvěma lety 14.8.2009 v Opavě a i tehdy byli úspěšnější Opavští, kteří vyhráli 5:2.

Opavský tým povede letos nový trenér Michal Piskoř. Hráčský kádr HC Slezan Opava utrpěl největší ztrátu především na brankářském postu, protože mu po skončení loňské sezóny odešli oba brankáři. Novým strážcem opavské branky by se měl tak stát Michael Panec ze Znojma a dvojku by mu měli dělat opavští junioři Filip Plánovský nebo Jiří Novák. Jinak se však kádr prozatím příliš nezměnil. Nikdo významnější tým neopustil ani jej neposílil. Nalezneme v něm tradiční opory jako například loni nejlepšího opavského hráče Tomáše Grofka, který hrál v přípravě zatím jen proti Havířovu a hned se blýskl hattrickem a jednou asistencí, nebo útočníky Ivo Kociána, Zdeňka Paveleka případně Lukáše Černého. Také obrana nijak významně neoslabila, jejími nosnými pilíři jsou stále Josef Tichý, Jaromír Bednárek, Lukáš Vrábel nebo Michal Kukol. Také HC Slezan Opava zkoušel v úvodních dvou zápasech větší množství juniorů, kteří by mohli za A-tým ve 2.lize v budoucnu startovat. Cílem opavského mužstva v této sezóně je hrát atraktivní hokej, v každém případě vybojovat play-off a po skončení základní části by mužstvo bylo spokojeno s umístěním kolem 5. až 6.místa.

Možné sestavy :

HC ZUBR Přerov
v posledním zápase : Puš – Sklenář, Jedlička; Pala, Ferenc; Drábek, Pírek; Mašíček - Menšík, Kundrátek, Šoula - Loupal, Kocan, Vaněk - Černý, Sigmund, Dočkal - Kolář, Sprušil, Goiš.
případní další : Tihlář, Okáč - Faltýnek, Vlček, Krajíček - Hanák, Kotásek, Kočara, Ditrich, Sedlák, Kolařík.

HC Slezan Opava
v posledním zápase : Panec (30. Novák) - Bednárek, Faksa, Kysela, Vrábel, Tichý, Pavelek - Tůma, Měch, Herman - Chalupa, Polok, Kocián - Vlašánek, Koschatzký, Grofek - Weiss, Baďura, Vítek.
případní další : Plánovský - Dohnal, Kukol, Mosler - Černý, Džemla, Kříž, Mlýnek, Wolf.

Online přenos:

Online reportáž ze zápasu HC ZUBR Přerov - HC Slezan Opava můžete sledovat na serveru www.onlajny.cz