ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Slavia Praha - Přerov (ODLOŽENO) | JUNIOŘI: Přerov - Technika Brno (pátek 18:00) | DOROST: Šumperk - Přerov (čtvrtek 18:00)

V sobotu už potřetí za sebou s Havířovem, nyní venku

V sobotu už potřetí za sebou s Havířovem, nyní venku
P ř e r o v - V sobotu otevře svou první kapitolu již třetí čtvrtina základní části soutěže a Zubři v jejím úvodním, celkově již 23.kole, se utkají znovu s AZ Havířov. Již potřetí za sebou, v tomto ročníku již popáté. Pohled na tabulku dokazuje, že Zubři potřebují nutně bodovat. Čelo tabulky už se začíná hodně vzdalovat a zezadu již dýchá Zubrům na záda Frýdek-Místek. Favorit je sice jednoznačný, protože vyhrát v Havířově se Zubrům za poslední tři roky ještě nepodařilo, Havířov se navíc pyšní už osm zápasů trvající sérií bez ztráty jediného bodu. Ale letos už hrál se Zubry doma dvakrát. Oba zápasy byly celých 60 minut vyrovnané a vždy musel Havířov zápas otáčet až v závěru. Třeba se to Zubrům právě v sobotu 8.12.2012 v 17.00 hod konečně podaří, pojeďme jim pomoci!
AZ Heimstaden Havířov - HC ZUBR Přerov
AZ Heimstaden Havířov - HC ZUBR Přerov
sobota 8.12. 17:00

S Havířovem se během 8 dnů v sobotu setkáme již potřetí a v předchozích dvou preview jsme si o našem soupeři pověděli vše podstatné. Zrekapitulujme si tedy skutečnosti, které se během tohoto týdne nějakým způsobem alespoň trochu změnily. Tou hlavní je především to, že Zubři, kterým patřilo ještě po 13. kole první místo na něj po středečním 22.kole ztrácejí již 12 bodů. Havířov, kterému patří již sedm kol nyní, má aktuálně 51 bodů, skóre 106:49 a 18 kladných bodů v tabulce pravdy. Jen za posledních 8 kol získal všech 24 bodů a dosáhl skóre 56:15, což je v průměru 7 vstřelených branek na zápas! Asi bychom museli v historii minimálně této soutěže dlouho hledat podobný úspěch. Středečním vítězstvím 5:2 v Meo Aréně se mu prakticky podařilo předstihnout Zubry i v kvalitě obrany, kterým tento primát patřil doposud. V počtu obdržených gólů se jim Havířov sice zatím jen vyrovnal (oba týmy inkasovaly 49 gólů), ale odehrál již o zápas více a má tak díky tomu nejnižší počet obdržených branek na zápas (2,23).

Zubři byli díky lepšímu skóre před týdnem ještě na druhém místě a proto jim ve vložené dvojici zápasů se sousedem v tabulce byl přisouzen vedoucí celek soutěže. Třebaže ani v těchto vložených kolech neodehráli herně nijak špatné zápasy a vypracovali si opět velké množství vyložených šancí, dokázali vždy využít jen dvě a to nestačilo k získu ani jediného bodíku. Díky tomu klesli se 39 body na třetí pozici a na tu druhou, patřící aktuálně hanáckým rivalům z Prostějova, ztrácejí již 6 bodů. Skóre mají sice hned po Havířovu nejlepší (70:49), ale do očí bijící je především pohled na počet vstřelených gólů. Zde dále klesají a po středečním kole jim patří v pomyslné tabulce až předposlední pozice, když méně gólů dali už jen Bobři. Právě velmi slabá produktivita střelby je nyní hlavním problémem Zubrů, díky níž ve druhé čtvrtině prohráli i zápasy s dalšími celky horní půle tabulky jako například s Prostějovem a Opavou.

O sestavě soupeře jsme si už v předchozích dvou preview také řekli hodně, shrňme si tedy alespoň několik faktů, jak se daří havířovským hráčům právě se Zubry. Branku Havířova proti Zubrům v dosavadních čtyřech utkáních zatím hájili dva gólmani. Oba ve dvou celých utkáních. V prvních dvou brankářská jednička Havířova Lukáš Daneček, který obdržel od Zubrů 3 góly, v posledních dvou se mezi tyče postavil juniorský gólman Ondřej Tomšů, který si vedl ještě lépe. Třebaže dostal o jeden gól více, šlo na něj podstatně více střel než na jeho kolegu. Je to skoro k neuvěření, ale nejvíce se proti Zubrům daří obránci. Nejzkušenější havířovský bek Patrik Rimmel si již v zápasech se Zubry připsal 5 kanadských bodů (2+3), tři další obránci Karel Vydra, Alexandr Hegegy a Martin Balčík se podíleli jednou asistencí.

Z útočníků je proti Zubrům zatím nejúspěšnější Antonín Pechanec (2+2), kterého je v zápasech s našimi hráči vidět asi nejvíce a to nejen v útočné, ale i obranné činnosti. Třemi góly do sítě Zubrů přispěl Jan Daneček, třemi nahrávkami Martin Potočný. Velké produktivity v zápasech se Zubry dosahuje nová posila Havířova Petr Kanko, který s nimi hrál zatím jen poslední dva zápasy a v obou se podílel na vítězství svého týmu jedním gólem. Prozatím nejlepší hráč Havířova, ještě loni hrající v modrožlutém dresu Zubrů Jan Kolařík, svým bývalým spoluhráčům gól ještě nedal, v sobotním zápase v Havířově však na dva góly přihrál. Z ostatních hráčů, stabilně hrajících za Havířov od začátku sezóny, si většina připsala do kanadského bodování v zápasech se Zubry alespoň jeden bod, zatím marně čeká na úspěch se Zubry jen útočník Robin Pavlas a obránci Petr Prokop, Jiří Krisl a Marek Zientek.

Havířovský tým působí tedy jako pořádně rozjetý rychlík. Ale i rychlíky občas mívají na semaforech červenou. Zřídka, ale stává se to. Další takový "semafor" na cestě Havířova mají pod kontrolou Zubři. Co na něm bude "svítit za barvu" bude záležet v sobotu na nich. Minimálně na střídačce by se měl již objevit Pavel Hanák, stále budou chybět Zdeněk Sedlák a Daniel Faltýnek, teprve dnešní trénink rozhodne o účasti Matěje Blinky a Jiřího Goiše.

Sestavy soupeřů v posledním utkání

HC AZ Havířov: Tomšů - Prokop, Vydra, Krisl, Hegegy, Rimmel, Zientek, Graca, Jonáš, Bursík, Daneček, Sztefek, Pechanec, Kanko, Kolařík, Potočný, Stránský, Klimša, Pavlas.

HC ZUBR Přerov: Vojtek - Pala, Drábek, Ferenc, Vlček, Osina, Kudělka, Tomeček - Goiš, Málek, Blinka, Sakrajda, Ditrich, Brančík - Sprušil, Kundrátek, Kolář - Vaněk, Brada, Matušenko.

Kompletní program 23. kola

Havířov - Přerov
Prostějov - Opava
Frýdek-Místek - Karviná
Poruba - Vsetín
Nový Jičín - Valašské Meziříčí

Online přenos

Podrobnou online reportáž ze zápasu HC AZ Havířov - HC ZUBR Přerov můžete sledovat na serveru www.onlajny.cz