V sobotu si to Zubři rozdají s Vítkovicemi v 14:00 o 3.místo

P ř e r o v - Turnaj s mezinárodní účastí, který se hraje tento týden v ostravské Porubě, byl první velkou prověrkou fyzické i technické připravenosti Zubrů na přicházející sezónu. Po prvním středečním zápase s Porubou, v němž toho šlo přerovským hráčům jen málo vytknout, se jim páteční zápas s výrazně omlazenou sestavou příliš nepodařil. Po slabých prvních dvou třetinách sice ve třetí třetině už dokázali zatlačit Poláky téměř na celých zbylých 20 minut do defenzívy, ale bylo už pozdě. Díky tomu se tedy v sobotu 18.8.2012 utkají s druhým celkem skupiny B juniory Vítkovic jen o třetí místo v turnaji. Začátek zápasu je naplánován na 14.00 hod a všichni hráči Vás na toto zápolení o turnajový bronz zvou.
HC ZUBR Přerov - HC Vítkovice Ridera
sobota 18.8. 14:00

Zápasy v základních skupinách porubského turnaje již dospěly ke svému konci a před jeho účastníky je již poslední den, v němž se bude rozhodovat o konečném pořadí turnaje. Zubři dosáhli výsledkově střídavých úspěchů a v základní skupině končí uprostřed, tedy na druhém místě. Dá se ale říci, že hlavního cíle, kvůli čemu se do Poruby jelo, bylo určitě dosaženo. Oba zápasy ukázaly trenérům přednosti i nedostatky, které Zubři prozatím mají. Třebaže ti hráli v této sezóně zápas ve středu proti Porubě poprvé, zatímco jeho soupeř již měl za sebou více tréninkových dní i jedno přátelské utkání, Přerov ovládal hru prakticky celý zápas. Po dost dlouhou dobu takřka nepouštěl ostravany na svou půlku. Fyzička i obranná činnost se zdá být na dobré úrovni, výkon týmu v obou utkáních během jejich průběhu rostl, družstvo má také dobře nacvičená trestná střílení (čtyři z pěti vstřelilo, žádný z pěti nedostalo). Na řadu nedostatků ukázal druhý zápas, byť v něm hrálo hodně nezkušených hráčů. Například zvláště v jeho prvních dvou třetinách hráči kazili hodně přihrávek.

Sobotním soupeřem Zubrů se stane mužstvo juniorů Vítkovic, kteří skončili ve skupině B rovněž na druhé pozici. Tato skupina byla ještě vyrovnanější než skupina A, protože s jedním vítězstvím i porážkou odešly z ledu všechny tři týmy. Rozhodovalo tak skóre.

Sobotní program turnaje :

10.30 hod  Poruba - Opava           (o 5. místo)

14.00 hod  Přerov - Vítkovice jun.  (o 3. místo)

17.30 hod  Kraków - Havířov         (o 1. místo)

Představujeme soupeře

Sobotní soupeři Zubrů - junioři Vítkovic - jsou účastníky juniorské extraligy, v níž si v loňské sezóně vedli poměrně dobře. Z 18 celků, které soutěž hrálo, skončili v základní skupině na 6. místě a přes předkolo s Kladnem postoupili do čtvrtfinále playoff. Tam byli vyřazeni pražskou Spartou na zápasy 0:2. V této sezóně už mají za sebou (včetně tohoto turnaje) 7 přípravných zápasů s různými úspěchy. Třikrát se radovali z vítězství, čtyřikrát odešli z ledu poraženi. V poměru skóre jsou zatím pozitivní 21:16.

Sestavy obou týmů v pátečních zápasech :

Vítkovice Steel jun. : Kubáň (Slanina) – Hawlík, Jonáš, Kovář, Deutsch, Pastor, Pavelka, Charvát – Tomi, Hudeček, Blahuta – Richter, Němec, Walker – Pasker, Kolouch, Bumbál – Král, Kysučan, Blažko.

HC ZUBR Přerov : J.Sklenář – Faltýnek, Drábek, Tomeček, Ferenc, Osina, V.Sklenář, Vávra, Vlček, Sedlák, Goiš, Málek, Loupal, Vaněk, Matušenko, Kolář, Sakrajda, Hanák, Žůrek, Brada.

Zeptali jsme se trenérů přerovského týmů, s jakou sestavou se dá v utkání o umístění počítat. Asistent trenéra Lubomír Václavíček nám k tomu řekl : "Hráče různě střídáme, vždy někteří dostanou volno a tak to bude i v sobotu. Pojedou zase například Marek Ditrich s Antonínem Sprušilem, ale i někteří další, co proti Krakówu nenastoupili. Rozhodně budeme chtít hrát zase na tři pětky. Juniorka má turnaj v Šumperku, ale nastoupíme opět i s mladšími hráči, protože potřebujeme, aby se v seniorské kategorii otrkali."

Online přenos:

Podrobnou online reportáž ze zápasu HC ZUBR Přerov - HC Vítkovice Steel jun. můžete sledovat na serveru www.onlajny.cz