ONLINE >>> MUŽI: Sokolov - Přerov 4:3 (SN) | JUNIOŘI: Přerov - Havířov 2:3 (SN) | DOROST: Kometa Brno - Přerov 3:0
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

V sobotu na derby! Přerovskou MEO Arénu čeká třaskavý souboj mezi Zubry a Jestřáby

V sobotu na derby! Přerovskou MEO Arénu čeká třaskavý souboj mezi Zubry a Jestřáby
P ř e r o v – WSM liga kvapem dorazila do fáze, kdy ji v další hrací den, jímž bude sobota 24. září, čeká již sedmé kolo. To bude pro Zubry mít opravdu speciální náboj. Vyzvou v něm totiž nedalekého souseda a odvěkého rivala z Prostějova, který má být černým koněm soutěže a navíc hlásí vysoké ambice. V MEO Aréně tak budou od 17:00 zaplněné ochozy a skvělá atmosféra. Ať vám tedy hanácké derby neunikne!
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
HC ZUBR Přerov - LHK Jestřábi Prostějov
sobota 24.9. 17:00
MEO Arena Přerov

Zmíněný černý kůň by letos měl jako označení Jestřábům sedět. Kádr opět přes léto solidně posílil a realizační tým v čele s hlavním koučem Kamilem Přecechtělem a sportovním manažerem Jiřím Vykoukalem přivedl do mužstva další zvučná jména. Ta by se měla zapříčinit o posun červenobílých ještě výše v tabulce, než bylo loňské šesté místo.

K úspěchu ale bude třeba výher a k výhrám patří góly. To už by měl být parket nových posil Jana Rudovského, Lubomíra Korhoně nebo Ondřeje Fialy. Kapitánské „céčko“ nově zdobí dres Matouše Venkrbce, čímž se jen utvrzuje jeho důležité postavení v týmu. Potřeba bude i útočníků, kteří vloni tvrdě dřeli. Řeč je proto o Lukáši Luňákovi, Martinu Novákovi nebo Patriku Moskalovi s Jakubem Šlahařem. To ale stále není vše, čerstvou posilou je i Ondřej Holomek.

Prodej vstupenek na derby

O vstupenky na derby Přerov - Prostějov je velký zájem. Využijte proto možnost zakoupit si je z pohodlí vašeho domova prostřednictvím online systému. Pokladny na zimním stadionu budou v sobotu před zápasem otevřeny už ve 13:30 a jsou od letošní sezóny nově rozděleny takto:

Pokladna 1 (prodej vstupenek na stání), Pokladna 2 (prodej vstupenek na sezení)
Ve čtvrtfinále Prostějovu loni vystavila stopku pražská Slavia, kam zamířil zadák Marek Drtina. Díru v defenzívě tak bylo třeba zacelit. Jedním z nejlepších trejdů je příchod Aleše Holíka, který nyní vede kanadské bodování Jestřábů. Bodový příspěvek je očekáván i od Tomáše Protivného a zodpovědnost určitě připadne také na mladší hráče, jako je Daniel Kolář nebo Vojtěch Zadražil.

Z jednoho hanáckého brankoviště do druhého přebruslil Luboš Horčička, jenž byl loni jestřábí jedničkou. Ambiciózní celek si tak našel novou oporu v Pavlu Kantorovi, který naposledy kryl branku Vítkovic. Zda se letos dostane více prostoru i na talentovaného Jakuba Neužila je ale těžké odhadovat. Nová jednička zatím odchytala kompletní šestici duelů.

Na straně Zubrů devět, prostějovské konto má už bodů jedenáct. Oba rivalové zažívají velmi podařený vstup do WSM ligy. O to větší grády sobotní derby bude mít. „Prostějov ukazuje, že má v letošní sezóně opravdu vysokou kvalitu, ale my chceme navázat na naše poslední zápasy, v nichž jsme bodovali. Naším cílem je v derby získat všechny tři body, protože teď jsme hodně remizovali. Je jasné, že bez stoprocentního přístupu, plnění taktických pokynů a obětování, to nepůjde. A musí být na ledě vidět také mnohem více srdíčka, jedině tak můžeme na zisk všech bodů dosáhnout,“ řekl David Kudělka, asistent trenéra.

Poslední zápasy soupeřů

HC Stadion Litoměřice – HC ZUBR Přerov 1:2 (SN) (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Paločko (Kalla, Šulc) – 22. Sikora (Popelka, Plášek), rozhodující nájezd Kovařík

LHK Jestřábi Prostějov – HC Slovan Ústí nad Labem 3:4 (PP) (1:0, 1:2, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Holík (Rudovský, Luňák), 35. Venkrbec (Luňák, Krejčík), 58. Korhoň (Šlahař, Moskal) – 30. Merta (Doležal, Vágner), 31. Dalecký (Moučka), 51. Moučka (Melka), 61. Kloz (Vrdlovec)

Sestavy týmů v posledním utkání

HC ZUBR Přerov: Horčička – Chmelíř, Pala, Vágner, Malina, Novotný, Ferenc, Zbořil, Šnajnar – Procházka, Pšurný, Dostálek – Plášek, Popelka, Sikora – M. Kratochvíl, Dvořák, Ižacký – Goiš, Král, Kovařík

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – Holík, Kvapil, Protivný, Kolář, Holomek, Zadražil, Šafář – Luňák, Venkrbec, Rudovský – Novák, Moskal, Augustin – Krejčík, Šlahař, Korhoň – Švec, Hozák

Online přenos

Utkání HC ZUBR Přerov – LHK Jestřábi Prostějov můžete sledovat prostřednictvím online přenosu na onlajny.com.
×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Baník Sokolov
HC ZUBR Přerov
×
Odehrané v 11:30 | Dor.
HC Kometa Brno
HC ZUBR Přerov