ONLINE >>> MUŽI: Č. Budějovice - Přerov (pondělí 17:30) | JUNIOŘI: Přerov - Šumperk 1:5 | DOROST: Chomutov - Přerov 4:5
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

V mládeži nás čeká těžká sezona, ale chceme ji odehrát s hlavou nahoře, říká Kočara

V mládeži nás čeká těžká sezona, ale chceme ji odehrát s hlavou nahoře, říká Kočara
P ř e r o v - Přípravné období je pryč, hokejistům se proto rozjíždí tradiční kolotoč mistrovských zápasů. Mládež Zubrů měla od druhé půle července nejen na ledě velmi pestrý program. Proběhly letní kempy, MEO Aréna hostila celkem pět víkendových turnajů. Hlavní témata mládeže popisuje Vladimír Kočara, sportovní manažer a zároveň i hlavní kouč A-týmu.

Letní kempy mládeže

„Každým rokem se snažíme, aby byl začátek přípravy na ledě zpestřený. Na letošním MEO kempu byli přítomni i trenéři vedení svazovým metodikem panem Zdeňkem Vojtou. Chodili s námi do tréninků, což bylo pro kluky zajímavé. Je pro ně přínosné, že na ně mluvil i někdo jiný, než jen naši trenéři. Další dvě soustředění proběhla ke spokojenosti všech. Jak nás trenérů, tak i hráčů a jejich rodičů. Tím nejpodstatnějším je pro nás to, aby to kluky bavilo a hokej se stal nedílnou součástí jejich dětství. V tomto směru se všechny tři týdny povedly."

Série letních turnajů

„U dorostenců a juniorů už se můžeme bavit o výsledcích, ale oba dva turnaje sloužily hlavně k tomu, abychom vyzkoušeli hráče a byli dobře na sezonu připraveni. Co se týče žákovských kategorií, tam samozřejmě chceme také každý zápas vyhrát, ale není to tím nejpodstatnějším. Ceníme si toho, že se ze srpnových turnajů stala velmi pěkná tradice a neřešíme žádné problémy s jejich obsazením. Kluby jsou spokojeny s organizací turnajů a chtějí se jich účastnit pravidelně."

Žákovské soutěže

„Nově od letošní sezony přibyla devátá třída, jejíž vytvoření se několik posledních let řešilo. My jsme tuto myšlenku vždy podporovali a zařazení deváté třídy nám dává logiku. Spousta dětí je biologicky pozadu, takže ten rok jim může pomoct k tomu, aby se trochu vyhrály. V této kategorii se už snažíme u kluků zvýšit konkurenci, protože přechod do extraligového dorostu pro ně bude hodně náročný a ne každý ho zvládne. Devátá třída je tedy takovým mezičlánkem."

Dorost

„Po třech sezonách budeme mít letos v extralize dorostu trochu jiné starosti. Samozřejmě jsme vždy do sezony šli s tím, že chceme dorost zachránit, ale v předchozích letech jsme měli silné ročníky. Letos navíc z extraligy sestupuje šest týmů. Vyřazení juniorky z nejvyšší soutěže nás nejvíce ovlivnilo právě v dorostu. Několik klíčových hráčů nám odešlo z důvodu odebrání té nejvyšší juniorské soutěže. Ze stejného důvodu je těžké k nám přivést za ně kvalitní náhradu. Ztráty jsou sice hodně citelné, ale do sezony rozhodně půjdeme s hlavou nahoře. Věřím realizačnímu týmu a stejně tak i hráčům, že se s tím popereme a extraliga dorostu bude v Přerově i v příští sezoně."

Junioři

„O juniorce bychom mohli udělat dlouhý článek, ale pokusím se situaci shrnout do pár vět. Rozhodnutí svazu nás hodně poškodilo, a nejvíce v tuto chvíli v dorostu. Současný juniorský tým by určitě v akademické lize ostudu neudělal. Cílem pro letošní sezonu je postup. Samozřejmě nevíme, co se během následující dnů a týdnů může stát, nebo jestli po případném postupu nás znovu někdo nevyřadí. Chybí nám alespoň čtyřletá koncepce, od které bychom se mohli odrazit a jsme zvědaví, kdy a jestli vůbec s ní svaz přijde. Neodpustím si jednu závěrečnou větu k neustálé argumentaci svazu, že jsme byli v loňské sezoně do extraligy juniorů přizváni a že neví, co nám na tom vyřazení vadí. My jsme nikde přizváni nebyli, my jsme postoupili do extraligy staršího dorostu. Vsetín a Havířov ji hráli v předchozích sezonách. To, že byla extraliga staršího dorostu a juniorů dohromady sloučena v jednu soutěž, není naše chyba."

Sportovní manažer mládeže / hlavní trenér A-týmu

„Představenstvo klubu v čele s předsedou Přemyslem Dvorským mé fungování v obou funkcích posvětilo. Navíc došlo mezi trenéry k rozdělení pravomocí, takže všechno běží tak, jak má a nikde není znát, že je má funkce zdvojená. Pomáhá tomu fakt, že trenérský kolektiv spolu hodně komunikuje a všichni odvádí velmi dobrou práci. Důležitým faktorem je pro mě Aleš Verlík, sekretář klubu a zároveň hlavní trenér dorostu. Juniorku si řeší Petr Dočkal s Pavlem Neumanem, který navíc působí u žáků a je i šéftrenérem mládeže. Dorost společně s žáky má také David Kudělka. První až pátou třídu zase vedou Vít Černohous s Martinem Vojtkem. O brankáře se výborně stará Jiří Sklenář. Všichni trenéři pak mají k ruce své asistenty a vedoucí, bez kterých si fungování našeho klubu nedokáži představit. Letos nás sice čeká těžká sezona, ale chceme ji odehrát s hlavou nahoře. Společně se snažíme náš mládežnický hokej stále posouvat dál."
×
Dnes v 17:30 | Muži
ČEZ Motor České Budějovice
HC ZUBR Přerov