ONLINE >>> MUŽI: Sokolov - Přerov (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Přerov - Havířov 2:3 (SN) | DOROST: Kometa Brno - Přerov 3:0
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Ukázala se naše síla, že jsme schopni takový bojovný zápas otočit, řekl Lubomír Kovařík

Ukázala se naše síla, že jsme schopni takový bojovný zápas otočit, řekl Lubomír Kovařík
Š u m p e r k – Více než týdenní pauza je už minulostí a Zubři tak znovu naskočili do rychlíku, který má název WSM liga. Ten bude pokračovat v jízdě dál i během posledních dnů roku, avšak jedno ze svých kol splnil ještě těsně před vánočními svátky. A přerovská družina v něm všechny své fanoušky velmi potěšila, Zubři sice v Šumperku prohrávali, i přesto ale nakonec ukořistili plný počet bodů. Jeho export do Přerova stvrdil vítěznou trefou v úvodu třetí třetiny útočník Lubomír Kovařík.
Do souboje na šumperském kolbišti nenasadili Zubři dvě své velké útočné zbraně – Vlastimila Dostálka a Davida Šťastného. Oba totiž nastoupili o patro výše, Dostálek nově za Kometu a Šťastný za Zlín. “Určitě to byla velká ztráta, protože oba jsou pro nás hodně důležití hráči. Ale myslím si, že jsme se s jejich absencí vyrovnali velice dobře. Zápas jsme vyhráli, takže jsme spokojení,“ pověděl Lubomír Kovařík.

Zatímco minule šli Zubři v Šumperku do vedení, které potom už nepustili, tentokrát se prosadil nejdříve domácí soubor. Za Šimbochova záda putoval kotouč po Milfaitově zakončení. “Byla to těžká střela, která šla přes hráče a možná ji brankář ani moc dobře neviděl. Byl to takový smolný gól, ale naštěstí jsme se dokázali pak zkonsolidovat a jít nahoru,“ pokračoval hráč s číslem 67 spokojeně.

Přerovanům naopak v koncovce delší čas nebylo přáno, velmi slušná návštěva na šumperském Tyršově stadionu viděla hubený stav 1:0 a časté vylučování. “Celkově ten zápas asi nebyl moc pohledný, když se v pěti tolik nehrálo. Byl to spíše boj, tak jako to se Šumperkem vždycky bývá. Potom se ukázala naše síla, že jsme schopni takový bojovný zápas otočit. Řekli jsme si v kabině po našem vyrovnání, že to už zvládneme.“

Další minuty už pak rozradostnily příznivce Přerova. Mrázek srovnal a po něm přišla trefa z Kovaříkovy hole. Obrat byl na světě. “Dobře jsme forčekovali, puk se dostal na modrou čáru, odkud byla Ferdova (Jakub Ferenc) střela zblokovaná a Popel (Michal Popelka) pak kotouč hned poslal z otočky na bránu. On se však odrazil na moji hůl, s čímž asi brankář moc nepočítal a já jsem ho se štěstím dorazil za něj,“ popisoval Kovařík vítězný gól.

Šumperk už poté odpověď na přetočení skóre nenašel a Zubrům tak podlehl na domácím poli znovu o gól. Radost v přerovském kotli byla obrovská. Fanoušci se těšili z pěkného vánočního dárku, kterým výhra určitě je. “Jsme moc rádi za to, jak nás fanoušci neustále podporují. Nejen doma, ale jezdí ve velkém počtu také na venkovní zápasy. Tři body si jednoznačně zasloužili,“ zvedl Kovařík palec směrem k fanouškům. "Chtěl bych jim za celou naši kabinu popřát krásné Vánoce i hodně zdraví v novém roce," přidal navíc ještě přání.

Po hokeji hladoví fanoušci Zubrů si už brzy užijí své zábavy do sytosti. Přerov totiž vyhlíží sérii čtyř domácích zápasů v řadě. “Čekají nás hned po Vánocích těžcí soupeři. Moc bychom si přáli, aby bylo vyprodáno a fanoušci nám znovu pomohli k vítězství. Máme teď dva dny volna, ale pak už se budeme na ty další zápasy připravovat,“ dodal na závěr útočník Lubomír Kovařík.
×
Odehrané v 17:00 | Muži
HC Baník Sokolov
HC ZUBR Přerov
×
Odehrané v 11:30 | Dor.
HC Kometa Brno
HC ZUBR Přerov