ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Pardubice "B" 4:3 (PP) | JUNIOŘI: Kladno - Přerov 1:8 | DOROST: Třinec - Přerov 10:2

U Zubrů pookřál a zůstává. Hokej mě po dlouhé době zase baví, libuje si Hrdinka

U Zubrů pookřál a zůstává. Hokej mě po dlouhé době zase baví, libuje si Hrdinka
P ř e r o v – Obránce František Hrdinka přidá u hokejistů Přerova druhou sezonu v kariéře. Čtyřiadvacetiletý obránce je v týmu Zubrů podle svých slov velmi spokojený. Hokejem se baví a rád by překonal letošní účast ve čtvrtfinále play-off Chance ligy.

„Jednání probíhala komfortně a hodně rychle. Na podmínkách jsme se domluvili prakticky hned. Jsem rád, že tady můžu být další rok. Doufám, že uděláme větší úspěch,“ říká po podpisu nové smlouvy Hrdinka.

Do Přerova přišel loni v květnu, předtím působil u regionálního rivala z Prostějova. V září jej poznamenalo vážné zranění levé ruky, které utrpěl po zákroku vsetínského útočníka Indráka. Kvůli němu vynechal třináct zápasů, přesto ale zažil nejgólovější sezonu v dosavadní seniorské kariéře. Během 35 startů skóroval čtyřikrát, devět branek pak pomohl připravit.

„Hokej mě po dlouhé době zase baví. Každý den sem chodím rád, jsem se skvělými lidmi a dávám do hokeje sto procent,“ svěřuje se odchovanec Letňan, který hrál Chance ligu také za pražskou Slavii a Ústí nad Labem. Celkově ve druhé nejvyšší soutěži zatím zasáhl do 131 duelů s bilancí deseti gólů a 36 asistencí. V extralize nastoupil do 77 střetnutí (1+3) za Mladou Boleslav.

„Prostředí je v Přerově super, nemůžu si ho vynachválit. Je to něco jiného, než co jsem zažil v jiných klubech,“ hlásí spokojeně Hrdinka, jenž v mládeži prošel i kluby v Rakousku a Švédsku.

„Franta loni předváděl výborné výkony. Jsme rádi, že se rozhodl zůstat, pro trenéry to byla priorita. Věříme, že nám v další sezoně pomůže minimálně jako v té uplynulé,“ dodává sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.