VŠEM FANOUŠKŮM I PARTNERŮM KLUBU DĚKUJEME ZA PODPORU V SEZONĚ 2017/2018.

U Zubrů končí obránce Chmelíř. S dalšími hráči stále jednáme, hlásí Pavel Hanák

U Zubrů končí obránce Chmelíř. S dalšími hráči stále jednáme, hlásí Pavel Hanák
P ř e r o v - Hokejová vřava už sice utichla, avšak management přerovských Zubrů nyní rozhodně nespí, právě naopak. V plném proudu jsou přípravy na novou sezonu 2018/19. A to jak po stránce hráčské, tak i organizační. Aktuální dění popisuje v rozhovoru Pavel Hanák, sportovní manažer HC ZUBR Přerov.
Základní částí WSM ligy jste prošli velmi úspěšně. Panovala tedy se ziskem 89 bodů a pátým místem spokojenost?
Rozhodně ano. Chtěli jsme se pohybovat na příčkách zajištujících play-off, což se nám dařilo po celou sezonu. Konečné páté místo je velký úspěch, vždyť před námi byla jen silná čtyřka - Karlovy Vary, České Budějovice, Kladno a Slavia. Musíme vzít v potaz také naše možnosti. Trochu s nadsázkou, když bychom převedli získané body na rozpočet, tak bychom na tom byli asi nejlépe ze všech.

Čtvrtfinále play-off s pražskou Slavií však bylo až nečekaně rychlou záležitostí. Jak moc vás ta porážka 0:4 na zápasy mrzela?
Ta porážka mrzí prakticky ještě teď. Už toho bylo řečeno hodně jak od hráčů, tak od trenérů, ale kriticky je třeba si přiznat, že jsme nepředvedli výkon hodný pátého místa v tabulce a Slavia postoupila zcela zaslouženě. Věřil jsem, že jsme schopni přes Slavii přejít do vysněného semifinále nebo alespoň ji pořádně potrápit.

Nyní už odstartovala baráž o extraligu, do které se nedostal favorizovaný Motor, ale naopak Karlovy Vary do ní prošly až suverénně bez jediné porážky a Kladno je možná trochu překvapením. Myslíte si, že má některý z týmů WSM ligy šanci postoupit do nejvyšší soutěže?
Myslím si, že šanci mají oba. Asi víc Karlovy Vary, které předvádí výborný hokej a mají špičkového gólmana. Kladno si zase zvedlo sebevědomí na Budějovicích. Baráž je nevyzpytatelná. Jihlava vloni ukázala cestu, že to jde. Vypadnutí Budějovic pro mě takové překvapení není. Play-off rozhodují brankáři i soudržnost týmu a v těchto aspektech na tom bylo Kladno lépe.

Vraťme se už nyní zpátky do Přerova. Někteří hráči již mají prodloužené, případně nové smlouvy do ročníku 2018/19, ale jak to vypadá s dalšími?
S dalšími hráči se momentálně jedná. Něco už máme potvrzené a postupně to budeme zveřejňovat. U jiných to bude trvat trochu déle. Je to stejné, jako každý rok. Teď je momentálně v tomto směru nejvíce práce, protože ani konkurence nespí.

Je naopak někdo, koho již v přerovském dresu v příští sezoně neuvidíme?
Ano, je pár hráčů, kteří už u nás pokračovat nebudou. To se momentálně řeší. Navíc u dalších, kterým končí smlouva, se může stát, že se nám nepodaří domluvit na podmínkách. Nemůžeme si dovolit nějak hazardovat. S jistotou už teď mohu říct, že neprodloužíme smlouvu Lukáši Chmelířovi, který si tak může hledat nové angažmá. Tímto bych mu chtěl moc poděkovat. Byl tu s námi od postupu do WSM ligy a jak na ledě, tak v kabině odváděl skvělou práci. Nebude tady ani Jakub Šlahař, o kterého jsme sice měli velký zájem, ale vyzkouší si v příští sezoně extraligu.

Jak to vypadá s trenéry? Dvojice Kamil Přecechtěl – Petr Dočkal bude u kormidla pokračovat?
U trenérů se nic nemění, oba mají platnou smlouvu do další sezony.

Hodně se hovoří o hracím systému WSM ligy, která bude mít v sezoně 2018/19 jeden tým navíc. Máte v tomto směru nějaké zprávy?
Soutěž bude mít 15 účastníků, každý odehraje 56 kol a celkový počet kol bude 60. To znamená větší zápasová porce pro hráče. Momentálně se ještě bavíme o možnostech znovuzavedení předkola play-off a řešit se bude také i nasazování mladých hráčů. Konečný verdikt, jak bude WSM liga v nové sezoně vypadat, však asi padne ze svazu až po Mistrovství světa.

Máte už naplánováno, kdy se rozběhne letní příprava na novou sezonu?
Ano, kluci se opět sejdou v pondělí 23. dubna a letní příprava bude probíhat se stejným scénářem, jako loni. To znamená hlavně pod taktovkou našeho kondičního trenéra Tomáše Tomigy. Tento systém se nám osvědčil a nebudeme na něm nic měnit.

Příprava na suchu bývá tradičně pestrá. Nechybí v ní například fotbalové zápasy i různé akce s fanoušky. V tomto trendu chcete pokračovat?
Jednoznačně bychom v něm chtěli pokračovat. Mohu potvrdit, že jako každý rok se uskuteční turnaj pod taktovkou MEOfANS v Radvanicích, který bude v sobotu 9. června. Fanoušci ho mají skvěle zorganizovaný a je to pro nás výborná možnost, jak s nimi strávit čas. Dále se v sobotu 23. června zúčastníme fotbalového turnaje v Kostelci na Hané, kde by se měly potkat jak týmy z WSM ligy, tak i z extraligy. O dalších fotbalech, jako jsou tradičně Kozlovice nebo Horní Věstonice se budeme ještě bavit, ale rádi bychom absolvovali i tyto.

Výborný závěr sezony mají mladí Zubři. Mladší dorost postoupil na Mistrovství republiky a starší sahá po postupu do Extraligy juniorů, která by pro Přerov byla, vzhledem k návaznosti na WSM ligu, určitě skvělá. Co na to říkáte?
Je to super. Musím říct, že z toho mám velkou radost. Zápasy play-off mladšího dorostu měly výbornou úroveň a kluci hráli opravdu skvělý hokej. Že to dotáhli na "republiku", to je obrovský úspěch. Přáli bychom jim, aby získali medaili. Starší dorost má za sebou skvělou sezonu a doufejme, že se mu podaří udělat v kvalifikaci ten poslední krok. Bylo by to super pro celý přerovský hokej. Mladí kluci by nemuseli odcházet pryč a mohli by zde hrát extraligu. Ti perspektivní už by se postupně mohli začleňovat do A-týmu a postupně v něm dostávat šanci. S tím jsme teď měli docela problém. Ti nejlepší odešli do jiných klubů, většinou na druhý konec republiky. Proto budeme klukům fandit a snad to dotáhnou do postupového konce. V pátek doma s Ústím je čeká klíčový zápas, takže bych na něj rád pozval všechny fanoušky, aby vytvořili bouřlivou atmosféru. Kdyby to vyšlo, tak by to bylo završení skvělé zubří sezony, ale je to jenom sport. Tak uvidíme.