Tým Zubrů bude odvracet jeden z mečbolů, vrátí čtvrtfinále ještě zpět do Přerova?

P ř e r o v – Ani v druhém domácím klání čtvrtfinálové série se družině trenérského tria Dočkal, Kočara, Kudělka nepodařilo uspět. Ba naopak. Po mnohačetných vyloučeních inkasovali Zubři tři góly a mimo ně pak ještě další dva. Celkově tak podlehli Motoru 0:5, proto jim nezbývá už nic jiného, než na kolbišti Budvar Arény zvítězit a vrátit sérii nazpět do Přerova, aby věrným fanouškům převedli bojovnost s dobrým koncem i na domácím ledě! Pátý souboj startuje na jihu Čech v 17:30.
HC Motor České Budějovice - HC ZUBR Přerov
pondělí 7.3. 17:30

První duel končil jasnou výhrou Motoru 6:1. Ve střetu druhém ale Přerovští zabrali a z jihočeské metropole tak odvezli vítězství 5:4 po prodloužení, čímž splnili svůj cíl. Dvojice domácích zápasů se jim ale nevyvedla. Špatná koncovka se promítla do obou konfrontací, když se za Bláhu dostala pouze jediná střela. Šťastná trefa Kuchejdy pak Motoru zařídila výhru 2:1.

Motor si na začátku čtvrtého měření sil zahrál několik přesilovek a od šesté minuty vedl zásluhou dělovky Lukáše Zíba. Ke konci třetiny Jihočeši potrestali přerovskou neukázněnost podruhé a skóre navyšoval Luboš Rob.

Gólová ztráta poté dál narůstala, když zvýšil vedení hostů Petr Kolmann a Ladislav Marek následně Klimeše vyhnal z brány. Náhradník Slovák Zubry držel, seč mu síly stačily, ale pátému gólu v závěru od Milana Chovana nezabránil.

Zápas byl vyhecovaný víc, než kdy jindy. Sudí totiž během sobotního večera rozdali hned 34 menších trestů, a to stejným poměrem na obou stranách, i když Budějovičtí začali pykat více až za výraznějšího vedení. Do čtvrtého gólu byli vyloučeni čtyřikrát, poté ve zbývajících pětadvaceti minutách třináctkrát.

Přerovu tak nezbývá žádná jiná možnost, než je výhra a pevně věříme, že se to zítra v Českých Budějovicích podaří. “Prohráli jsme dva domácí zápasy a v sérii zatím taháme za kratší konec provazu. Není to pro nás ideální situace, ale v sezóně jsme v Budějovicích ze čtyř zápasů dokázali třikrát vyhrát. Pokusíme se to zvládnout, protože naši fanoušci si zaslouží, aby se ještě série vrátila do Přerova a my jsme to celé ještě pořádně zdramatizovali,“ řekl trenér Vladimír Kočara.

Zubrům bude v pondělním pátém utkání scházet útočník Jiří Goiš, který byl na základě podnětu budějovického klubu potrestán zákazem startu. Další nedělní podněty vysoce ambiciózních Jihočechů na obránce Martina Novotného a útočníka Marka Sikoru Disciplinární komise ČSLH smetla ze stolu.

Sestavy soupeřů v posledních zápasech

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha – Mucha, Zíb, Suchánek, Kolmann, Žovinec, Vráblík, Bohunický – Chovan, Pajič, Květoň – Nouza, Straka, Kuchejda – Točík, Mikyska, Babka – Marek, Rob, Švihálek

HC ZUBR Přerov: Klimeš (34. Slovák) – Vágner, Grof, Pala, Hořava, Novotný, Ferenc, Běhal, Šnajnar – Procházka, Sýkora, Dostálek – Pšurný, Král, Sikora – Goiš, Popelka, Kovařík – Š. Kratochvíl, Stoklasa, Blinka