Turnaj dorostu v Přerově: Celkovým vítězem se stal Motor, Zubři skončili čtvrtí

P ř e r o v – Tradiční letní turnaj dorostu hostila přerovská MEO Aréna. Celkové vítězství si ještě před odehráním kompletního zápasového programu zajistil tým Motoru České Budějovice. V neděli si na své konto připsal čtyři body ze soubojů s Přerovem a tři body proti Hvězdě Praha. Domácí Zubři živili naději na druhé místo, po nezdaru s Táborem a výsledcích z duelů Poruby a Hvězdy se však museli spokojit s konečnou čtvrtou pozicí.
Všechny zápasy se hrály na 2 x 25 minut čistého času, přičemž každá polovina byla brána a bodově hodnocena jako samostatné utkání. Za jakéhokoliv stavu se následně hrálo pětiminutové prodloužení (3 na 3), které probíhalo v celé délce bez ohledu na počet vstřelených gólů. Při remízovém stavu pak následovaly samostatné nájezdy. Za stoprocentně vítězný souboj se soupeřem tak mohl tým do tabulky získat až sedm bodů.

Výsledky zápasů

sobota 08.08. 09:45 HC ZUBR Přerov – HC RT TORAX Poruba 1:1 / 1:0 (0:1 SN)
Branky (1. část): 11. Billa (Mašek) – 21. Vehovský (Moravec)
Branky (2. část): 13. Švejda (Mašek, Buršík)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Stasiuk

sobota 08.08. 11:45 HC Tábor – HC Hvězda Praha 0:1 / 1:2 (0:3 PP)
Branky (1. část): 20. Spěváček (Typolt)
Branky (2. část): 24. Špánek (Dušek) – 12. Václavek, 22. Srb (Kratochvíl)
Branky (prodloužení): 2. Spěváček (Helikar), 4. Lizatovic (Typolt), 5. Helikar

sobota 08.08. 13:45 HC RT TORAX Poruba – HC Motor České Budějovice 2:4 / 1:3 (0:2 PP)
Branky (1. část): 4. Vehovský (Pásek), 12. Hradil (Vehovský) – 6. Kříž (Pitel, Bukovský), 17. Kříž (Braun), 21. Petrásek, 25. Vavřík (Petrásek)
Branky (2. část): 20. Stasiuk (Koudelný) – 10. Petrásek (Schuppler), 15. Kříž, 25. Petrásek (Kříž)
Branky (prodloužení): 5. Bukovský, 5. Petrásek (Vavřík, Placek)

sobota 08.08. 15:45 HC Hvězda Praha – HC ZUBR Přerov 2:3 / 2:1 (0:1 SN)
Branky (1. část): 14. Typolt (Hron), 23. Švadlák (Srb) – 3. Shchipakin (Pekr), 5. Holinka (Kuchta), 22. Hlušek (Holinka).
Branky (2. část): 2. Spěváček, 14. Typolt – 20. Galnor (Shchipakin, Polame)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Mašek

sobota 08.08. 17:45 HC Motor České Budějovice – HC Tábor 1:1 / 1:0 (1:0 PP)
Branky (1. část): 14. Sochor (Bukovský) – 9. Sabiniok.
Branky (2. část): 5. Bukovský (Pitel)
Branky (prodloužení): 2. Bukovský (Pitel)

neděle 09.08. 09:00 HC Motor České Budějovice – HC ZUBR Přerov 2:0 / 2:2 (0:1 PP)
Branky (1. část): 8. Pitel (Kříž, Bůžek), 23. Bukovský
Branky (2. část): 1. Vavřík, 3. Petrásek (Kotalík) – 8. Pekr (Holinka), 18. Hyža (Mašek, Billa)
Branky (prodloužení): 2. Holinka (Kuchta, Koblížek)

neděle 09.08. 11:00 HC Tábor – HC RT TORAX Poruba 1:3 / 1:4 (0:1 PP)
Branky (1. část): 19. Špánek (Šindelář) – 3. Vehovský (Moravec), 16. Šrubař (Szczesniak, Janáček), 23. Kovalčík
Branky (2. část): 17. Lutovský (Šindelář) – 2. Vehovský (Kovalčík), 3. Stasiuk (Fišara), 4. Moravec (Vehovský), 18. Vehovský (Kalužík)
Branky (prodloužení): 3. Hradil (Janáček)

neděle 09.08. 13:00 HC Hvězda Praha – HC Motor České Budějovice 1:1 / 1:1 (0:1 SN)
Branky (1. část): 23. Václavek (Ivanovič) – 2. Pitel (Novák)
Branky (2. část): 8. Pírs (Srb) – 22. Petrásek (Vavřík)
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Petrásek

neděle 09.08. 15:00 HC ZUBR Přerov – HC Tábor 0:0 / 1:2 (0:1 SN)
Branky (1. část): ---
Branky (2. část): 23. Holinka (Kuchta) – 3. Matašovský, 18. Suchan
Branky (prodloužení): rozhodující nájezd Suchan

neděle 09.08. 17:00 HC RT TORAX Poruba – HC Hvězda Praha 0:0 / 3:1 (1:2 PP)
Branky (2. část): 8. Hradil (Szczesniak), 10. Vehovský (Hradil), 24. Koudelný (Kovalčík) – 17. Václavek
Branky (prodloužení): 3. Koudelný (Fišara) – 2. Spěváček (Srb, Lizatovic), 4. Spěváček