ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Frýdek-Místek 1:3 | JUNIOŘI: Šumperk - Přerov (neděle 12:00) | DOROST: Přerov - Olomouc 2:1

Tři zápasy za sebou byly náročné, ZUBR Cup nás ale dobře prověřil, hodnotil Jan Süss

Tři zápasy za sebou byly náročné, ZUBR Cup nás ale dobře prověřil, hodnotil Jan Süss
P ř e r o v – Zápasová příprava přerovských hokejistů se přehoupla do druhé poloviny. Z celkem osmi zápasů mohou trenéři Kočara, Grof, Sklenář a Černohous využít ke skladbě kádru na novou sezonu už jen zbylé tři. Třídenní intenzivní vytížení v podobě pátého ročníku ZUBR Cupu je minulostí, a na řadu proto přichází jeho zhodnocení v podání 22letého útočníka Zubrů Jana Süsse, jenž se představil ve všech třech zápasech.

Během formování sestavy Zubry postupně ozkoušely celky Havířova, Nitry a Zlína. A pokaždé byl u toho mladý forvard nosící na zádech číslo 8. „Myslím si, že všechny tři zápasy byly obtížné a dobře nás prověřily. Nejtěžší bylo ale nejspíš utkání se Zlínem, protože jak proti Havířovu, tak i s Nitrou jsme se dostali do vedení jako první. V tom druhém zápase jsme hned na úvod měli několik přesilovek, takže se nám do tempa dostávalo lépe, zatímco se Zlínem to byla přetahovaná o jeden gól a museli jsme skóre otáčet,“ popisoval na úvod Jan Süss.

Extraligový Zlín se dle papírových předpokladů mohl jevit jako největší favorit turnaje, Zubři s ním navíc podstupovali třetí zkoušku ve třech dnech. „Někteří hráči, včetně mě, měli v nohách i ty dva zápasy před tím, takže to rozhodně nebylo lehké a bylo to znát. I přes tu náročnost jsme to ale zvládli a týmovým výkonem si došli pro tři výhry a pohár,“ radoval se rodák z Letovic, které leží přibližně 21 kilometrů severně od Blanska.

Méně radostná událost však přišla po polovině zápasu, kdy kvůli zranění pravé nohy opustil led na nosítkách přerovský obránce František Hrdinka. Přerušení hry však Zubrům podle Süsse mohlo pomoci, jelikož Zlín pořádně tlačil a snažil se navýšit těsné vedení 1:0. „Trochu jsme se v tu chvíli uklidnili a semkli. Začali jsme hrát to, co chtějí trenéři, a taky si uklidili nepořádek v obranném pásmu,“ popisoval Süss momenty, které zanedlouho vedly k otočení skóre.

Odchovanec Komety Brno dosud v Přerově odehrál dvě sezony. Ve dvou střetnutích domácího turnaje – proti AZetu a Beranům – figuroval v elitním útoku. Kolegy z první útočné formace pak také náležitě ocenil. „Určitě si toho, že mi trenéři věří a že dostávám prostor na ledě, moc vážím. Navíc, hrát v lajně s Ďolíkem a takovou legendou, jako je Roman Pšurný, to je fakt něco neskutečného.“

Hanáky už před ostrým startem v Chance lize proti Kolínu (11. září) čekají pouze přípravné duely proti Šumperku, Frýdku-Místku a Liptovskému Mikuláši. „Myslím si, že nám ty tři zápasy daly spoustu. Sice jsme ještě nehráli v plné sestavě, ale určitě nás ZUBR Cup dobře prověřil. Teď už to jen na klubové akci oslavíme,“ uzavřel s úsměvem na tváři útočník Jan Süss.

Zleva trio Tomáš Doležal, Roman Pšurný, Jan Süss v zápase ZUBR Cupu proti Zlínu.