Tři roky od „zabíjačkové" bitvy se Vsetínem, na konci ji rozsekla kapitánova dělovka

Tři roky od „zabíjačkové
P ř e r o v – Byl to po dlouhých letech první prvoligový zápas mezi Přerovem a Vsetínem, který se uskutečnil v MEO Aréně. Ve středu 25. října 2017 nabídl zabíjačkové hody a drama až do konce. Za nerozhodného stavu 1:1 se schylovalo k prodloužení. To však minutu a půl před vypršením třetí třetiny odmítl tehdejší kapitán Zubrů Tomáš Sýkora. Tvrdou ranou příklepem krátce po návratu z trestné lavice zařídil, že všechny body zůstaly na Hané.

Podzim, druhá polovina října. Poslední středa desátého kalendářního měsíce platila za velké lákadlo do MEO Arény. Zubři totiž pikantnímu souboji 17. kola první ligy se Vsetínem přichystali zabíjačkový předkrm. U stánku vedle fanshopu se hodinu před úvodním buly začaly servírovat voňavé vepřové speciality. Dršťková, jitrnice, škvarky, tlačenka, sekaná.

Gólové hody se nekonaly

S plnými žaludky pak diváci, kterých do ochozů přišlo celkem 2760, sledovali důležité momenty na ledě. Hanáky poslal po necelých třinácti minutách do vedení Goiš. Po dobrém napadání Popelky protečoval do sítě pas od Dvořáka.

Těsný přerovský náskok vydržel do poloviny druhé třetiny, kdy Juraje Šimbocha překonal Březina. „V první třetině jsme asi byli lepší, ale nepomohli jsme si přesilovkami. Pak to bylo takové utahané, my jsme nepřidali a přetahovali střídání. Vsetín nás tam mohl po vyrovnání zlomit,“ připustil po utkání Tomáš Sýkora, v té době třetí sezonu po sobě přerovský kapitán.

Právě on se v závěru napínavé moravské bitvy ujal hlavní role. Nejprve si za hákování odseděl dvě trestné minuty. „Mohl jsem být zatracovaný, kdybychom v tom oslabení dostali gól," věděl. „Byl to docela přísný faul, takže se ve mně začaly vařit emoce,“ prozradil vzápětí.

Z hříšníka hrdinou

Hostující přesilovka skóre s gólem na každé straně nezměnila. Pár sekund poté přišla Sýkorova chvíle. Zkušený centr si vyměnil puk s Bergerem a brejk dvou na jednoho zakončil pumelicí mimo dosah vyrážečky vsetínského brankáře Pavelky. Zaplněné tribuny přerovského stadionu v čase 58:22 explodovaly radostí.

„Důležité bylo, že kluci dostali puk z obranného pásma. Jak jsem byl frustrovaný, naštvaný, dal jsem všechno do té střely a naštěstí gólmana propálil," oddechl si Tomáš Sýkora, jenž činem hodným kapitána zápas rozhodl. MEO zvítězilo 2:1 a publikum obdrželo tříbodový dezert. Sice si na něj počkalo, o to sladčeji ale pak musel chutnat.