ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 2:6 | JUNIOŘI: Přerov - Mountfield HK 1:0 | DOROST: Plzeň - Přerov 8:1

Tři body jsou důležitější. Je jedno, kdo ty góly dá, hodnotil autor hattricku Procházka

P ř e r o v – Loni přišlo už v prvním kole, letos o malou chvíli později. Řeč je o hanáckém derby, které si tuto středu spolu se Zubry našlo cestu do Prostějova. Přerované neměli na úvod ligy zrovna jednoduchý los. Po Jihlavě a Slavii je čekala jednokolová pauza, po následném duelu s Motorem už pak očekávaný zápas s velkým regionálním rivalem. Pro modrožluté nicméně utkání pátého kola nemohlo dopadnout lépe. Opanovali ho poměrem 4:1 a domů dovezli tři body, stejně jako pomyslnou třešničku na dortu v podobě hattricku Milana Procházky.

Vyloučení na straně hostů hned v první minutě nemuselo být dobrým signálem pro početnou skupinu přerovských fanoušků. Domácí Jestřábi se totiž loni pyšnili nejlepší přesilovkovou úspěšností. Dvě minuty ze zubřího oslabení však uplynuly bez náznaku prostějovského tlaku a svěřenci trenérů Přecechtěla a Dočkala trestali. Už v čase 3:05 otevřel skóre zápasu právě Milan Procházka. „Bylo důležité, že jsme dobře začali. Hodně jsme bruslili a nejvíce nám samozřejmě pomohl hned první gól. Celý zápas jsme nepolevili a šli vítězství naproti,“, sumarizoval hráč s číslem 40 trávící v Přerově už čtvrtou sezonu v řadě.

O deset minut později přibyl na přerovské konto další gól. Opět z hole 41letého harcovníka původem z Valtic na Břeclavsku, který protečoval za Neužila střelu Pšurného z pravého kruhu a ukončil dvouminutový trest prostějovskému Havlíkovi. Kromě jednoho gólu z přesilovky se MEO zvládlo prosadit i ve vlastním oslabení, v úvodu druhé třetiny. To Sýkora zvýšil už na 3:0 a zmrazil soupeřovo publikum. „Tyto situace se samozřejmě nacvičují pořád a jsme moc rádi, že nám to tak vyšlo,“ pochvaloval si Procházka.

Sám pak ve 38. minutě zkompletoval hattrick a gólový účet večera uzavřel. „Za tři branky jsem rád, ale pro nás jsou nejdůležitější tři body. Je jedno, kdo ty góly dá. Myslím si, že jsme oproti zápasu s Budějovicemi začali lépe,“ porovnával s posledním domácím střetnutím. Je pravdou, že Zubrům start čtvrtého kola vůbec nevyšel a během prvních deseti minut a několika sekund inkasovali hned třikrát. Proti Jestřábům se to však neopakovalo. Přerované za celé tři třetiny dostali jednu jedinou branku. „Prostějov chvílemi tlačil, ale gólman zachytal výborně. Ve třetí třetině tam soupeři nic nespadlo a my už jsme to zvládli,“ ocenil nejstarší člen zubřího výběru.

Šibenice, teč, doklepnutí. Takto by se daly tři Procházkovy branky popsat zjednodušeným způsobem. Ani jedna situace z vyjmenovaných by se však neobešla bez perfektní spolupráce s kolegy z útoku. „Kluci mi to tam dávali krásně. Nejvíc práce jsem měl asi s prvním gólem,“ usmál se matador. Na opačném pólu obtížnosti zřejmě stál jeho přesný zásah na 4:1. „Měli jsme výhodu, byli jsme v pásmu v šesti a na celkem dlouho jsme je tam zavřeli. Prostějováci už neměli sílu, my jsme si to párkrát hodili, já si najel do volného prostoru a Jirka Goiš mi krásně nahrál puk před prázdnou bránu. Už to nešlo nedat,“ netajil se vítěz extraligy z roku 2009 s Karlovými Vary.

Kromě Procházky by se za jeden z klíčových faktorů derby dal označit i Milan Klouček. Nová posila do brankoviště přišla na Hanou formou střídavých startů z Pardubic, se kterými spolupracuje paradoxně spíše prostějovský rival. „Je dobré, že si může Klíma (Lukáš Klimeš) takhle odpočinout a že máme takovou pomoc,“ potěšilo „Špácu“.

Zubři, kteří aktuálně s devíti body figurují na čtvrté příčce, vyzvou v dalším kole na svém ledě Kadaň. „Ten tým je každý rok úplně nový. Nevíme, co od Kadaně letos čekat,“ uznal Milan Procházka neoblíbenost soupeře. „Důležité bude si hlavně po středě odpočinout a pořádně se připravit, ať můžeme urvat další tři body,“ doplnil.