DĚKUJEME FANOUŠKŮM A PARTNERŮM KLUBU ZA PODPORU HC ZUBR PŘEROV V SEZONĚ 2022/2023

Třetí gól utkání zlomil, má jasno kapitán Daniel Faltýnek

Třetí gól utkání zlomil, má jasno kapitán Daniel Faltýnek
U h e r s k é   H r a d i š t ě – Na konci listopadu se sice týmu přerovských Zubrů ve Vsetíně vstup do druhé poloviny soutěže nevydařil, ale nyní už začíná směle kopírovat vítězné výsledky ze startu sezóny, kdy získal velmi pěkný počet bodů. Po domácích vystoupeních s Frýdkem-Místkem a Valašským Meziříčím si další tři do sbírky družstvo trenérů Pavla Sedláka a Lubomíra Václavíčka přivezlo z Uherského Hradiště. Zubři na Slovácku soupeři mnoho šancí na možný úspěch nedali, což po zápase několik desítek fanoušků, kteří přicestovali tým povzbudit, hodně ocenilo. Spokojeno bylo i celé družstvo, včetně jeho kapitána Daniela Faltýnka. Ten důležitý moment v zápase nemusel hledat dlouho. "Třetí gól utkání jednoznačně zlomil a pak už jsme si to pohlídali,“ nechal se slyšet pár minut po závěrečné siréně.
Když se řekne Uherské Hradiště, tak si fanoušci jistě vzpomenou na nedávný duel, ve kterém Zubři zachraňovali výhru za tři body až v posledních vteřinách. Tentokrát ale v žádném případě nechtěli hazardovat, podobný scénář by se jim totiž vůbec nemusel vyplatit. “Chtěli jsme jít za vítězstvím úplně jinak, než v těch předchozích zápasech,“ oznámil rázně kapitán Daniel Faltýnek.

A to přerovský tým jednoznačně potvrdil v první třetině, kdy domácí byli pod velkou palbou. V jejich kase ale skončily jen dva puky, za což mohou poděkovat nepřesným mířidlům hráčů v modrožlutých dresech. Poloprázdná branka či spousta střel a dorážek - Zubrům se v zakončení příliš nevedlo. “Měli jsme dát minimálně čtyři nebo pět gólů a ten zápas už pak mohl být úplně jiný. Někdy to ale v hokeji tak bývá, že tam padne všechno a jindy zase ne,“ okomentoval průběh úvodní periody.

Slovácký tým měl během utkání jen krátkou pasáž, v níž se nadechl k aktivnější hře. Probíhala druhá třetina, když snížil na 1:2 a poté musel Radek Tihlář několikrát zasahovat v ošemetných situacích. “Nevím čím to je, že odehrajeme velmi dobře první třetinu a pak máme chvíli takový výpadek. Na zhruba deset minut jsme soupeře pustili do hry, ale naštěstí se nám to podařilo brzo uklidnit,“ oddechl si Faltýnek. Tím uklidňujícím momentem byl třetí gól z Kotáskovy hole, který padl po obrovské hrubce hradišťských beků. “Dostal to přímo před branku a krásně si brankáře vymíchal. Třetí gól utkání jednoznačně zlomil a pak už jsme si to pohlídali,“ řekl jeden z nejzkušenějších obránců.

Přerov nakonec zvítězil jasně 5:2 a uspěl také ve druhém boji na ledové ploše obřích rozměrů, kterou někteří označují jako „letiště“. “Je to opravdu zvláštní, protože většinou už se hraje na menších hřištích. Doma soupeře zavřeme v pásmu a stojíme na modré čáře, kdežto tady musíme být pořád v dobrém pohybu,“ popisuje Faltýnek. A nebýt skupiny fanoušků, která na Slovácko zamířila, hrálo by se jako v divadle. “Ještě že za námi přijeli a udělali takovou super atmosféru. Normálně tam chodí na hokej dvanáct lidí a v tom se opravdu strašně hraje,“ poslal Faltýnek pochvalu příznivcům.

Přerovští Zubři snad pro ně příští týden ve středu připraví další pěkný zážitek. Na současné úspěchy by bylo potřeba navázat také v domácím duelu s Porubou, která sedí na dně tabulky. Je však ale jasné, že svou kůži na Hané lacino neprodá. “V Porubě se nám zápas nevydařil po všech stránkách, takže jí máme určitě co vracet. Chceme pořád sbírat bodíky a pohybovat se v první čtyřce, abychom měli dobrou pozici pro play off. Budeme rádi, když ve středu přijde co nejvíce lidí a udělají zase bouřlivou atmosféru,“ přeje si za celý mančaft jeho kapitán Daniel Faltýnek.