ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Poruba - Přerov (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Třinec - Přerov (sobota 13:00) | DOROST: Přerov - Olomouc 3:0

Třetí článek základní osy mužstva, Romana Pšurného čeká sedmá sezona za MEO

Třetí článek základní osy mužstva, Romana Pšurného čeká sedmá sezona za MEO
P ř e r o v – Zkušená osa A-týmu Zubrů pro příští sezonu zná svou celkovou podobu. Po brankáři Petráskovi a obránci Krislovi v Přerově zůstává také jeden z nejlepších středních útočníků Chance ligy Roman Pšurný. Odchovanec uherskohradišťského a zlínského hokeje byl v posledních třech sezonách nejproduktivnějším hráčem Hanáků. O jiném angažmá než u MEO podle svých slov neuvažoval.

„Smlouvu jsme podepisovali ještě před play-off, v té době jsem ani neměl tendence s někým dalším jednat. Měl jsem opci na příští sezonu, kterou klub sice neuplatnil, ale domluvili jsme se na nové smlouvě s opcí na následující ročník,“ popsal Pšurný, který v Přerově stráví sedmou sezonu. „Domů to mám kousek, děcka chodí do školy a do školky. Nebyl důvod, abych ve svém pokročilém věku něco měnil,“ zopakoval.

Na třístovku poslední místo v síni slávy

Po odchodech Jiřího Goiše a Mikuláše Zbořila se z šestatřicetiletého centra stal služebně nejstarší Zubr. „To už je v p**eli, no,“ glosoval s úsměvem. Do jubilejních 300 zápasů za MEO mu momentálně chybí pouhých pět utkání. „V síni slávy na Rackové mám ještě jedno místečko na dres volné. Doufám, že si na mě klub vzpomene. Snad to ‚Rambo‘ nezazdí,“ zavtipkoval.

Během 36 odehraných duelů v loňské sezoně nasbíral rodák ze Zlína třiatřicet kanadských bodů (12+21). Počtvrté během přerovského angažmá, které trvá od roku 2015, tak vyhrál týmové bodování. Podařilo se mu to třetí ročník po sobě, předtím ještě v nováčkovské první lize 2015/16.

Ve čtvrtfinále play-off proti Porubě však majitel 400 extraligových i prvoligových startů nebodoval ani jednou. „Nepotvrdil jsem výkony ze základní části. Ani naší lajně to vůbec nešlo. Jediný gól dal Vlasťa, jinak jsme sbírali mínusové body. Byl to jeden z hlavních důvodů, proč série dopadla, jak dopadla,“ hlesl.

První zápas play-off na jedné noze

Ve vyřazovacích bojích nicméně nemohl hrát na sto procent. Na vině byl problém s přitahovačem v noze. „Stalo se mi to poslední trénink před prvním zápasem, ten jsem pak odehrál v podstatě na jedné noze. Docela významně mě píchlo ve svalu. Jestli to bylo únavou, přetrénovaností, čtrnáctidenní zápasovou pauzou…" pokrčil rameny. „Zranění pro mě bylo omezující, ozvalo se v nejhorší možný moment. Na druhý zápas jsem se dal jakž takž do kupy, třetí byl zase takový nic moc. Paradoxně nejlépe jsem se cítil v nakonec posledním čtvrtém zápase,“ popsal s tím, že jej přitahovače trápí značnou část kariéry.

Play-off by si v modrožlutém dresu rád zahrál znovu. „Potom by to chtělo zkusit se nachystat ještě lépe než letos,“ nastínil. „Věřím, že tým bude zase silný, budeme hrát nahoře a sestupové starosti se nás týkat nebudou,“ dodal Roman Pšurný, po Michaelu Petráskovi a Jiřím Krislovi třetí a poslední článek zkušené osy brankář – obránce – útočník přerovského celku.

„Roman se zařadil mezi přerovské stálice. Je to jeden ze zkušených hráčů, kteří by si to v týmu měli řídit. Jeho přínos je veliký. Čekáme od něj minimálně to, co v minulých sezonách,“ sdělil k dalšímu podpisu Romana Pšurného sportovní manažer A-týmu hokejistů Přerova Pavel Hanák.