ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Vsetín 3:2 (PP)

Tomáš Štůrala: Tichá kulisa v Mostě? Jsem rád, že na stadionu byli alespoň naši fanoušci

Tomáš Štůrala: Tichá kulisa v Mostě? Jsem rád, že na stadionu byli alespoň naši fanoušci
M o s t – Z kolotoče zápasů WSM ligy nečekaně vypadl Lukáš Klimeš, kterého do utkání 15. kola v Mostě nepustilo zranění, Zubři tak museli narychlo řešit otázku brankářů. To se podařilo i díky extraligovému Zlínu, s nímž Přerov dlouhodobě spolupracuje. Debut v dresu se Zubrem na hrudi tak v sobotu na půdě Mostu prožil jednatřicetiletý Tomáš Štůrala. Zkušený gólman pomohl získat tolik potřebné body.
Zlín v pátek doma skolil v prodloužení hradecký Mountfield a pak přišla pro Tomáše Štůralu, druhého brankáře PSG, nečekaná zpráva. “Dozvěděl jsem se od trenérů těsně po zápase, že Přerov požádal Zlín o pomoc na sobotu. Já jsem to bez problémů přijal, takže jsem hned ráno přijel a vydal se s přerovským týmem na utkání do Mostu,“ uvedl k rychlému přesunu.

Zkušený gólman WSM ligu dobře zná, oblékal už totiž dres Šumperka či Třebíče. Jakým soupeřem byl Most, se kterým přerovská družina potřebovala uspět, aby se vzdálila od suterénu tabulky? “Pro mě je Most hodně neoblíbeným soupeřem, takže trocha té nervozity před zápasem byla. Když jsme se Šumperkem hráli zápasy proti Mostu, tak se nám málokdy dařilo. Proto tohoto soupeře nemám moc rád,“ uvedl směrem na druhou stranu barikády.

Hned na úvod bohužel přišla vyloučení, proto Severočeši měli šanci jít do vedení. A využili ji. “Byli jsme tam dvakrát rychle venku, což by se nemělo stávat. Byly to zbytečné fauly. Soupeř v té druhé přesilovce sehrál kombinaci a dokázali z ní dát gól,“ litoval Štůrala špatného začátku.

Z počátečních nesnází se ovšem Přerov skvěle dostal a pak to byl on, kdo získával čím dál větší tlak. “Bylo důležité, že jsme celkem rychle vyrovnali. Pak už se nám hrálo o dost lépe.“

Bojovní Zubři šli jasně za svým cílem přibalit si na cestu domů tři body. Mostečtí pak počítali šance jen velmi sporadicky. “Rozhodla velká dravost před bránou. Kluci hodně šli po dorážkách, snažili se ty puky tam dotlačit, což bylo důležité. Dokázali jsme pak z toho dát góly navíc,“ radoval se Štůrala z vítězství, k němuž pomohl sedmadvaceti zásahy.

Na téměř prázdném stadionu tak po siréně zvedali ruce nad hlavu Zubři. Skupina přerovských fandů je hnala za výhrou neustálým povzbuzováním. Přerované byl v Mostě jako doma! “Jsem moc rád, že na stadionu byli alespoň oni, protože v té jinak tiché kulise se tam nechytá dobře. V Mostě je to podobné, jako třeba v Kadani. Ze strany lidí tam o hokej vůbec není zájem,“ potvrdil Štůrala, který v sezóně 2013/2014 získal se Zlínem extraligový titul.

Kdy znovu oblékne dres Přerova? Odpověď na otázku je prozatím neznámá. “To bude záležet na tom, jak se domluví kluby. Já se v neděli připojuji ke Zlínu, který bude hrát v Karlových Varech. Když bude potřeba, tak samozřejmě rád do Přerova zase přijedu,“ dodal brankář Tomáš Štůrala.

Foto: Zlin Press, Jiří Zaňát