ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Poruba - Přerov 1:2 (SN) | JUNIOŘI: Třinec - Přerov 6:4 | DOROST: Přerov - Olomouc 3:0

Tenisáky, zábava s chodítky i trénink přípravky. Na Týden hokeje přišlo 31 dětí

Tenisáky, zábava s chodítky i trénink přípravky. Na Týden hokeje přišlo 31 dětí
P ř e r o v – Přilákat děti na stadion a ukázat jim, že hokej je zábava. Přerovská MEO Aréna žila v úterý 22. listopadu tradičním Týdnem hokeje. Své první hokejové krůčky tu v dresech českého národního týmu udělalo tentokrát 31 dětí. Pod dohledem trenérů a rodičů se učily bruslit nebo si zahrály s tenisovými míčky. Hned vedle pak mohly vidět, jak vypadá trénink nejmenších Zubrů z přípravky.

„Dětí přišlo dost, třicet jedna je pěkné číslo, jsem spokojený. V klubu jsme vděční za každé dítě, které nesedí doma a přijde na zimní stadion sportovat,“ řekl Karel Kundrátek, hlavní trenér přerovské přípravky.

Zájemci o Týden hokeje, který Zubři ve spolupráci s Českým hokejem pořádají pravidelně od roku 2017, se nejprve u vstupu do MEO Arény zaregistrovali. Následně zamířili do šatny, kde se za pomoci rodičů převlékli do hokejové výstroje. Nasadili si brusle, rukavice i helmu se jmenovkou. Vedle toho si přes hlavu přetáhli červenou či bílou repliku reprezentačního dresu.

Ve zrekonstruované posilovně na ně pak čekala prezentace projektu Pojď hrát hokej i přerovského hokejového klubu a jeho práce s mládeží. Vše jim představil šéftrenér Zubrů Pavel Neuman. Vzápětí už za zvuků přerovské hokejové hymny vyjeli na ledovou plochu. Někteří z nich se opírali o chodítka, ti šikovnější se mezi mantinely klouzali bez nich.

Hokejovým nováčkům navíc pomáhali přerovští junioři. „Dětem ukazovali, co se mají snažit dělat. Pokud se s hokejem setkaly poprvé, podpírali jim chodítka, aby nespadly,“ uvedl Kundrátek s tím, že kromě základů bruslení se děti na ledě učily také klekání a vstávání. Nechyběla ani hra s tenisáky a zábavná jízda na chodítkách s juniorskými „šoféry“. Aktivity se odehrávaly na polovině hřiště.

Druhá půlka patřila zubří přípravce. „Děti si vyzkoušely netradiční trénink, na polovině kluziště jsme jich měli dohromady pětatřicet. V jedné části probíhala školička bruslení s hokejkami, na dalších třech částech se pak děti věnovaly dovednostnímu bruslení, zahrály si na honěnou i hokej na malé branky,“ popsal Kundrátek čtveřici stanovišť, na kterých se kluci a holky z přípravky prostřídali.

Kdo by se k nim chtěl přidat, může přijít na některý z tréninků. V MEO Aréně probíhají třikrát týdně – v úterý a ve čtvrtek (v tento den nepravidelně – pozn. red.) od 17:15 do 18:15 a v sobotu od 8:30 do 9:30. Pojďte do toho a staňte se Zubry! Zkušený trenérský kolektiv v čele s Karlem Kundrátkem se o vás postará.

>>>Týden hokeje v MEO Aréně 22. 11. 2022<<<