ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov 5:1

Takhle hrát nechceme. Teď musíme máknout, nezastíral po Ústí Ondřej Ševčík

Takhle hrát nechceme. Teď musíme máknout, nezastíral po Ústí Ondřej Ševčík
P ř e r o v – Výhrou nad tabulkově podobně postaveným soupeřem si mohli polepšit. Místo toho však jejich náskok na barážové pozice v podstatě zmizel. Hokejisté Přerova potřebují po porážce v Ústí nad Labem 2:4 nutně zabrat. Zkraje nového roku je čekají důležité zápasy s Frýdkem-Místkem, Benátkami nad Jizerou, Kolínem a Šumperkem. Podle obránce Ondřeje Ševčíka musejí Zubři vyvinout větší tlak do brány. Zároveň nesmějí šetřit se střelbou, proti Slovanu vyprodukovali pouhých osmnáct pokusů.

Po posledním duelu roku těžko hledal slova. Na Ondřeji Ševčíkovi bylo znát, jak je z porážky od Ústí rozčarovaný. „Mohli jsme získat důležité body, které potřebujeme… Od dalšího utkání na sobě všichni musíme zapracovat. Každý ví, co může zdokonalit a zlepšit, aby pomohl týmu,“ řekl po chvíli přemýšlení.

Výkon MEO nemohl komentovat jinak než negativně. „Takhle hrát nechceme. Chyběl nám větší důraz do brány, dávali jsme si špatné přihrávky, v koncovce to také nebylo dobré. Můžeme jen děkovat Petymu – on jediný nás držel, zatímco my jsme ho vůbec nepodrželi,“ zlobil se.

V šestnácté minutě sice premiérovou trefou v sezoně poslal Přerov do vedení. Zubři o něj ale v závěru druhé části přišli. „Došlo tam ke špatné komunikaci a pak k blbému odrazu puku. Domácí hráč zakončoval nahoru, Pety se mu to ještě snažil vypíchnout, ale bohužel se mu to nepodařilo,“ vrátil se k vyrovnávacímu gólu zanedlouho třiadvacetiletý bek. „Stálo nás to zbytečně moc sil. Potom zase musíte dát gól, abyste vyhrávali,“ posteskl si.

Modrožlutým navíc (stejně jako v derby proti Prostějovu) ublížila branka obdržená při vlastní přesilovce. „Pramenilo to asi z přemíry snahy. Nevím, jak si to jinak vysvětlit. Každý chce dát v přesilovce gól, ale už nepřemýšlíme nad tím, že ho můžete také dostat,“ kroutil hlavou Ševčík.

Nic než výhra

Hanákům neprospěla rovněž jeho vyloučení. Poslední trest dostal dvě minuty před koncem, kdy Přerované prohrávali jednobrankovým rozdílem. Oslabení prakticky znamenalo konec nadějím na vyrovnání.

Svěřenci trenérů Svobody a Dočkala tak musejí sbírat body od začátku blížícího se roku 2022. „S umístěním nemůžeme být spokojení, do dalších utkání si však věříme. Máme dobrý tým, můžeme udělat vítěznou sérii a v tabulce se posunout výš. Hlavně, aby nám to sedlo. Musíme začít každý od sebe a zabojovat,“ konstatoval Ševčík.

„Snažíme se dávat krásné góly do volného prostoru, ale stejně se nám to nedaří. V přesilovkách si pořád nahráváme, pak nám puk nešťastně odskočí a musíme se pro něj vracet. Je potřeba víc střílet a tlačit se do brány,“ popsal, kde by Zubři měli udělat změnu.

Na zápas proti Frýdku-Místku se MEO po krátkém volnu začne chystat v sobotu. „Teď musíme máknout. Do Frýdku jedeme vyhrát, nic jiného nebereme,“ prohlásil Ondřej Ševčík.