ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Litoměřice (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Přerov - Poruba 4:3 | DOROST: Přerov - Olomouc (sobota 12:00)

Svozil po prvním zápase za zubří áčko: Jsem strašně šťastný. Co srovnání s extraligou?

Svozil po prvním zápase za zubří áčko: Jsem strašně šťastný. Co srovnání s extraligou?
B e n á t k y n / J – Velká premiéra nastala v prvoligovém týmu hokejistů Přerova v utkání proti Benátkám nad Jizerou. Modrožlutý dres poprvé na seniorské úrovni oblékl Stanislav Svozil – jeden z nejúspěšnějších odchovanců Zubrů současnosti. U řeky Jizery strávil na ledě 15 minut a 45 sekund a přispěl k vítězství 4:1.

„Byl jsem strašně šťastný, že si můžu zahrát za Přerov. Odvedli jsme kvalitní týmový výkon. Druhá třetina sice nebyla podle našich představ, ale jinak to bylo parádní. Doufám, že s klukama budu moct nastoupit i v čtvrtek," svěřil se Svozil.

Že zaznamená první start za A-tým Zubrů a celkově v Chance lize, se dozvěděl v pondělí před tréninkem v Brně, kde působí od sezony 2018/19. „Po tréninku mě vyzvedl taťka a jel jsem domů," podotkl pravidelný mládežnický reprezentant, který si 8. listopadu letošního roku na turnaji Karjala ve Finsku připsal také premiérový zápas za seniorský národní tým.

Svou roli v mužstvu Hanáků neřešil. „Suprově hrál celý tým, nemůžu brát ohled jenom na sebe. Jsem rád, že jsem s klukama mohl být," zdůraznil sedmnáctiletý obránce, jenž v extralize v barvách brněnské Komety dosud zasáhl do 51 duelů s bilancí dvou branek a tří asistencí.

Utkání v Benátkách nad Jizerou podle něj rozhodla soudržnost. „První a třetí třetinu jsme hráli všechno při sobě. Druhou jsme hráli od sebe, bylo to trochu rozlítané. Když jsme se drželi u sebe, vytvářeli jsme si šance a hráli to, co po nás chtěli trenéři," komentoval junior, který v červnu uspěl v draftu do zámořské CHL.

„Chance liga mi oproti extralize jiná nepřišla. Naopak mi přišlo, že se hraje ve stejném tempu. Možná je trošku rychlejší," doplnil Stanislav Svozil, který naskočil v obranném páru po boku svého bývalého spoluhráče z juniorky Komety Brno Radka Kučeříka.