Děkujeme fanouškům a partnerům klubu za podporu HC ZUBR Přerov v sezoně 2021/2022

Süss: Věděli jsme, že musíme začít sbírat body. Nejlepší by bylo takhle pokračovat

Süss: Věděli jsme, že musíme začít sbírat body. Nejlepší by bylo takhle pokračovat
F r ý d e k - M í s t e k – Nový rok 2022 zahájili hokejisté Přerova tříbodovým ziskem. V pondělí rozstříleli Frýdek-Místek 6:1 a porazili ho podruhé v letošní sezoně. Hanákům vydatně pomohl začátek zápasu, za prvních deset minut čtyřikrát skórovali. Soupeře načali netradičně ve vlastním oslabení, kdy Halu Polárka dvakrát zmrazil Jan Süss.

„Dát dva góly v jednom oslabení se mi ještě nepovedlo,“ přiznává jeden z přerovských hrdinů vítězného utkání. Süss pokaždé těžil ze spolupráce s Tomášem Doležalem. Nejprve do brány doklepl jeho střelu, poté využil přihrávku po naznačení zakončení. „Od trenéra jsme dostali pokyny, jak máme soupeře v oslabení napadat. Snažili jsme se být hodně aktivní a vyplatilo se nám to. Dvakrát jsme ujeli dva na jednoho,“ pochvaluje si útočník, který ve středu oslaví 23. narozeniny.

Podle jeho slov si Zubři dávali pozor na to, jak Frýdek-Místek v početních převahách hraje. „Praktikují trochu jiný systém než ostatní týmy. Snaží se všechno střílet, chodit do brány, bylo to doopravdy nebezpečné. Je obrovské plus, že jsme jim v jejich přesilovkách dali dva góly,“ komentuje procentuálně nejúspěšnější přesilovku v celé Chance lize.

Přerov vítězství nutně potřeboval. Po nezdarech v derby s Prostějovem a na ledě Ústí nad Labem klesl v tabulce na místo znamenající účast v play-out. „Věděli jsme, kde se nacházíme. Nikdo z nás určitě nechce být na pozici, kde jsme teď byli. Bylo nám jasné, že musíme začít sbírat body a vyhrávat. Před zápasem jsme to měli v hlavě,“ nezastírá Süss, že o značně nepříznivé situaci neměli Zubři pochyby.

Na pomezí Moravy a Slezska jim náramně prospělo rychle získané vedení 4:0. Kromě Süsse se o něj postarali také obránce Ševčík, jenž skóroval ve druhém duelu v řadě, a důrazný forvard Goiš. „Pak už bylo jen na nás, abychom zápas v klidu dohráli a nedělali vzadu zbytečné chyby,“ podotýká autor dvou tref z oslabení. „Bylo by bezva, kdyby nám to takhle šlo až do konce sezony,“ dodává s úsměvem.

Body z pondělního kola však modrožlutí musejí potvrdit v dalších soubojích. První z nich je čeká ve středu na domácím ledě, kde vyzvou Benátky nad Jizerou. Další celek, který od nich v tabulce není příliš daleko. „Nejlepší by bylo, kdybychom ve výkonu jako proti Frýdku a podobných výsledcích pokračovali dál,“ má jasno Jan Süss, s jedenácti góly a osmi asistencemi momentálně nejproduktivnější hráč MEO.