ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Poruba 2:0 | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov 2:3 | DOROST: Přerov - Olomouc 1:3

Stav byl v závěru vyrovnaný, proto bychom měli nějaký ten bod urvat, litoval Jan Kolář

Stav byl v závěru vyrovnaný, proto bychom měli nějaký ten bod urvat, litoval Jan Kolář
P ř e r o v – Dvakrát letos brali Zubři doma vítězství, ale potřetí už mezi mantinely našli přemožitele. Plán jít v tabulce opět vzhůru jim zkazila Poruba, a tak si Zubři po porážce 1:3 o jedno místečko pohoršili. Závěr přinesl radost Ostravanů, zatímco modrožlutí opouštěli led zklamaní. Největší překážkou k výhře byla opět slabá produktivita. Nejen o ní v rozhovoru po zápase hovořil útočník Jan Kolář.
Středeční klání dvou loňských semifinalistů nabídlo pěkný hokej, duel však neměl pro Zubry radostný konec. Ostravané, kteří se po slabším úvodu rozjeli a třikrát za sebou zvítězili, si plný počet bodů odvezli také z Přerova. “Poruba má dlouhodobě silný tým, který je fyzicky velmi dobře připravený. Věděli jsme, co nás čeká. Nakonec vyhrál ten, kdo byl trpělivější a v tom závěru zápasu i trochu více aktivnější,“ přiznal útočník Jan Kolář.

Zatímco hosté dokázali skórovat třikrát, družina trenérů Dočkala a Faltýnka pouze jednou. Vše se tedy pořád točí okolo špatné produktivity. “Jestli budeme dávat jeden nebo dva góly, tak to opravdu moc k bodům nepovede. S takovým proměňováním šancí je těžké uhrát vítězství, i když máme dobrého gólmana,“ pokračoval Kolář, který za zraněného obránce Kudělku převzal kapitánské céčko.

V MEO Aréně se při dvou jedničkách ve skóre schylovalo k prodloužení, jenže přídavek se tentokrát nekonal. “Hráli jsme doma a stav byl v závěru vyrovnaný, proto bychom měli nějaký ten bod urvat. Takové situace dělají mužstvo lepším týmem. Nepovedlo se nám to a jsme kvůli tomu hodně zklamaní.“

V šesti utkáních se Zubři prosadili jedenáctkrát a jsou tedy v průměru pod dvěma góly na zápas, což je opravdu málo. “Musíme se jednoznačně na tu koncovku zaměřit, abychom dostali pohodu na hokejky, do hlediště i do nás hráčů. Já věřím, že se to co nejdříve zlomí, začneme zase střílet góly, bodovat a nějaká ta chyba vzadu nás nebude stát zápas. Nic netrvá věčně,“ burcuje Kolář.

Zda-li se opravdu přerovský tým gólově zvedne se ukáže již v sobotu, kdy zubří autobus zamíří do Valašského Meziříčí. “Je to hodně nevyzpytatelný soupeř. Obzvlášť na jeho ledě, kde je výsledek buďto fotbalový nebo naopak připomíná spíše házenou. Musíme se výborně připravit, hrát aktivně a hlavně trpělivě. Co se týká zakončení, je třeba v šancích zachovat chladnější hlavu,“ dodal na závěr Jan Kolář.