ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Vrchlabí - Přerov 5:0 | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov 2:3 | DOROST: Přerov - Havířov (čtvrtek 18:00)

Stanislav Svozil o první trefě žertoval: Ryšavec promáchl schválně, byl na mě hodný

Stanislav Svozil o první trefě žertoval: Ryšavec promáchl schválně, byl na mě hodný
P r o s t ě j o v – Gólový účet už si otevřel v extralize i juniorské reprezentaci. V Chance lize Stanislav Svozil zatím neskóroval. To však platilo jen do sobotního hanáckého derby s Prostějovem. Přerovský odchovanec v něm naskočil za svůj mateřský klub a na začátku druhé třetiny si rovnou připsal vítěznou branku. Po akci čtvrtého útoku dorážel do odkryté jestřábí klece. „Asi jeden z jednodušších gólů mé kariéry,“ usmíval se Svozil, který si na památku premiérového počinu schoval puk.

Přerovský dres oblékl téměř po měsíci. Naposledy byl u výhry 5:4 po prodloužení na půdě Litoměřic. Od té doby Stanislav Svozil nastupoval výhradně v extralize za brněnskou Kometu, kam se z Hané přesunul v roce 2018. V pátek se však dozvěděl, že zatím stále skromný počet startů za A-tým Zubrů zase o trochu rozšíří.

„Po zápase proti Zlínu za mnou přišel pan trenér Horáček, že mám jít za panem Zábranským. Ten mi řekl, že v sobotu budu hrát za Přerov. Bylo to narychlo, ale za každý zápas a každou minutu za Přerov jsem strašně moc rád. Je to klub, kde jsem vyrostl. Navíc je tu super parta, takže je to parádní,“ pochvaluje si osmnáctiletý obránce.

Čtvrtá branka nás uspokojila

V Prostějově zažil se Zubry povedenou první třetinu, která znamenala vedení 3:0. „Na začátku druhé třetiny jsme navíc dali ještě jeden gól. Jenže nás uspokojil. Už jsme si mysleli, že to půjde samo,“ posteskl si Svozil. „Dělali jsme chyby a špatně přistupovali k soubojům a ostatním herním situacím. Z toho vyplynuly prostějovské góly,“ komentoval.

Přerovští po čtyřiceti minutách vedli o jedinou branku 4:3. Rozdíl určovala právě Svozilova trefa z 23. minuty. „Rok Macuh nahrával Jirkovi Goišovi. Ten vystřelil a puk se odrazil k Martinovi Ryšavému. Promáchl a já už jsem to naštěstí trefil skoro do prázdné branky,“ popsal Svozil první přesný zásah v zubřím áčku a zároveň na úrovni Chance ligy. Místo něj přitom mohl skórovat jiný přerovský odchovanec a hráč ročníku 2003. „Myslím si, že to Ryšavec udělal schválně. Schválně to promáchl, abych mohl dát gól. Sám jsem se divil, že je na mě tak hodný,“ vtipkoval nejlepší nováček loňského ročníku české nejvyšší soutěže.

„Puk ale trefil vrchem čepele, navíc mu ještě skočil,“ podotkl už bez legrace, proč kotouč nakonec přistál na jeho hokejce. Překonání prostějovského brankáře Wolfa mohl oslavit i s Janem Mlčákem. Dalším obráncem, jehož vychovali Zubři a jenž nyní patří Kometě. Oba mají do Přerova vyřízené střídavé starty. „S Honzou se známe už dlouho. Nikdy jsme ale neměli úplně šanci si spolu zahrát. Proti Prostějovu to vyšlo a jsem za to rád,“ prozradil člen slavného hokejového klanu Svozilů z Troubek na Přerovsku.

Derby bylo znát

O výsledku pikantního souboje 29. kola první ligy definitivně rozhodla poslední třetina. „V kabině jsme si říkali, že ji musíme odpracovat jako první třetinu. Že my už gól dát nemusíme. Naštěstí se nám ale ještě jeden podařilo vstřelit, což nás uklidnilo. Už jsme si pomalu šli za vítězstvím,“ hodnotil Stanislav Svozil, pro kterého šlo o první hanácké derby na seniorské úrovni. „Oproti dalším zápasům to bylo jiné. Šlo to vidět i na ledě, s Prostějovem jsme do sebe chodili. Bylo to vyhrocené,“ přiznala největší česká naděje pro letošní draft do zámořské NHL.