ONLINE >>>

Sportovní manažeři z Chance ligy rozhodli: Nejlepším brankářem sezony je Lukáš Klimeš

Sportovní manažeři z Chance ligy rozhodli: Nejlepším brankářem sezony je Lukáš Klimeš
P r a h a / P ř e r o v – Předváděl parádní výkony a vysloužil si za ně odměnu. Lukáš Klimeš se stal nejlepším brankářem minulé sezony Chance ligy. V nové anketě serveru Hokej.cz, ve které rozhodovali sportovní manažeři všech patnácti prvoligových klubů, obdržel ze všech gólmanů nejvyšší počet hlasů. O prvenství nejvíce bojoval s Danielem Dolejšem, oporou loňského nováčka z Poruby.

Brněnský rodák Klimeš si v základní části Chance ligy připsal 45 startů – společně s havířovským Ondřejem Bláhou druhý nejvyšší počet ze všech gólmanů. Kraloval v úspěšnosti zákroků, jež se zastavila na 92,63 procentech. Mezi muži s maskou zaznamenal také nejvíce kanadských bodů, když se na třech přerovských gólech podílel asistencí. Jednalo se o trefy Matouše Kratochvila v prvním kole proti Jihlavě, Marka Sikory ve 26. kole proti Litoměřicím a Jaroslava Moučky ve 34. kole proti Českým Budějovicím. Pokaždé hráli Zubři doma a pokaždé se jim podařilo soupeře porazit. V prvním případě 5:4, ve druhém 4:2 a ve třetím 2:1.

O Klimešově primátu v anketě o nejlepšího brankáře Chance ligy v sezoně 2018/19 rozhodli svými hlasy sportovní manažeři ze všech patnácti soutěžících klubů. Na druhém místě skončil Daniel Dolejš, jenž svými zákroky držel Porubu.

Nejlepší brankář sezony se na úrovni Chance ligy letos vyhlašoval poprvé. Kategorie patří do projektu serveru Hokej.cz, ve kterém hlasují sportovní manažeři prvoligových klubů. Kromě gólmana volí i nejlepšího obránce, útočníka, trenéra a juniora. Královskou kategorií je pak Nejlepší hráč sezony. Její výherce získá cenu pojmenovanou po někdejším produktivním útočníkovi ve službách Třebíče Tomáši Zelenkovi.

Podle hlasování sportovních manažerů se také vyhlásí All-Stars tým minulého hracího ročníku.