ONLINE >>> MUŽI: Poruba - Přerov 2:1

Soupisku Zubrů doplnili odchovanci, obránce Stanislav Svozil a útočník Martin Ryšavý

Soupisku Zubrů doplnili odchovanci, obránce Stanislav Svozil a útočník Martin Ryšavý
P ř e r o v – S koncem ledna se tradičně uzavírá pohyb hráčů mezi kluby, které tak mohou na svých soupiskách před finišem sezony učinit poslední změny. Přerov letos k většímu doplnění nesáhl, svůj kádr ovšem rozšířil dvěma úspěšnými odchovanci. Zubři mohou v případě potřeby využít na střídavé starty obránce Stanislava Svozila (Kometa Brno) a útočníka Martina Ryšavého (Vítkovice).
Foto: Ivo Dostál, Ronald Hansel; koláž HC ZUBR Přerov
Obránce Stanislav Svozil zažívá v dresu brněnské Komety parádní sezonu. Výbornými výkony si už v šestnácti letech řekl o místo v A-týmu, za který má aktuálně odehráno 30 zápasů (2+2). Týden před svými sedmnáctými narozeninami se navíc prosadil i gólově, když pomohl k výhře Brna v Olomouci. Stal se tak nejmladším obráncem, který v české nejvyšší soutěži skóroval.

Útočník Martin Ryšavý se před začátkem letošní sezony přesunul z Přerova do Vítkovic, kde nastupuje za dorost (5 zápasů, 6+6) a juniorku (20 zápasů, 7+12).

„Oba patří ve svém ročníku k nejlepším hráčům, jsou to reprezentanti a především naši odchovanci. Takových hráčů si velmi vážíme a chceme jim dávat šanci. Pokud se v některém zápasu objeví, tak to určitě bude výborné i pro naše fanoušky. Vše bude záležet na jejich vytížení v klubech,“ uvedl sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Novou tváří v přerovském týmu je obránce Martin Bodák, který už letos nastoupil za Zubry v sedmi zápasech (0+0). Na Hanou přišel z Vítkovic a současný ligový ročník zde dokončí výměnou za Roberta Černého.

„Vítkovice projevily eminentní zájem o Roberta Černého nejen do konce letošní sezony, ale i na tu další. My jsme se změnou střídavého startu na hostování souhlasili, protože Robert si extraligu určitě zaslouží. Od příchodu z Kadaně, který se povedl, patřil k nejlepším hráčům. Přejeme mu, ať se jeho kariéra dále rozvíjí a děkujeme mu za práci, kterou u nás odvedl,“ řekl Pavel Hanák.

„S Vítkovicemi jsme se zároveň domluvili na přesunu Martina Bodáka k nám. I on patří k velmi dobrým obráncům. Má extraligové parametry a je to za Roberta více než plnohodnotná náhrada. Věříme, že nám v závěrečné fázi sezony pomůže,“ dodal Hanák.

Další hráčské pohyby se u přerovského A-týmu, který letos chce udělat úspěch i v play-off, konat nebudou. Soupiska je tak uzavřena. „Po dohodě se sportovním manažerem a jednatelem klubu jsme se rozhodli, že už k dalším trejdům sahat nebudeme. Výraznější změny jsme udělali už dříve příchodem útočníka Jana Bergera a obránce Lukáše Formana. Současný kádr má naši plnou důvěru a společně se střídavými starty a našimi juniory je na závěr sezony dostatečně široký,“ vysvětlil Vladimír Kočara, hlavní kouč Zubrů.


Slovenský obránce Martin Bodák přišel z Vítkovic do Přerova výměnou za Roberta Černého.