ONLINE >>> MUŽI: Poruba - Přerov 2:1

Soupiska Zubrů se dál plní, za Přerov bude v první lize bojovat útočník Filip Stoklasa

Soupiska Zubrů se dál plní, za Přerov bude v první lize bojovat útočník Filip Stoklasa
P ř e r o v – Zkušební období před startem první ligy pokračuje dál, ale již zanedlouho dostane složení A-týmu Zubrů svoji finální podobu pro mistrovské boje. V nich rozhodně nebude chybět také 24 letý útočník Filip Stoklasa, který je dalším potvrzeným hráčem na soupisce. Bývalý mládežnický reprezentant tak bude v modrožlutém trikotu se Zubrem na hrudi pomáhat sbírat tolik potřebné body do tabulky.
Útočník Filip Stoklasa je dalším hráčem, kterého klub angažoval pro svůj prvoligový tým. Odchovanec pardubického Dynama se vrací ze štací v Polsku a nyní bude působit v Přerově. “Po sezóně jsem se bavil s Radkem Procházkou, který mi vykládal, že to v Přerově všechno dobře funguje a jací jsou tady lidi. To mě celkem zajímalo, protože jsem se chtěl vrátit do Čech. Zhruba před dvěma měsíci jsem se sešel s trenérem i s vedením klubu a řekli jsme si společně, jak by mohla spolupráce vypadat. Mě se to líbilo, takže proto jsem nakonec tady,“ prozradil další novic v sestavě Zubrů.

Poslední tři sezóny hrál u našich východních sousedů. S Polonií Bytom postoupil do polské nejvyšší soutěže, v níž ještě oblékal dres Jastrzebie a naposledy Krakowa. “V polské extralize je asi pět týmů na celkem dobré úrovni, které by v klidu mohli hrát naší první ligu. Dole jsou naopak čtyři, jejichž kvalita je slabší. Ale ta soutěž v Polsku určitě má potenciál a není špatná,“ popsal předchozí působiště.

Pro to nové nacházel jen samá pozitivní slova. “Centrum Přerova jsem ještě neviděl, protože pořád máme nějaké tréninky, ale zázemí na stadionu se mi moc líbí. Je to tady krásné, navíc na první trénink přišlo hodně fanoušků, takže je vidět, že určitě mají hlad po hokeji. To je super,“ kvitoval Stoklasa.

Trenéři si jej chtěli pořádně otestovat, proto na turnaji v Havířově odehrál všechny tři zápasy a pomohl k zisku nejcennějšího poháru. “V tom nehokejovém počasí to bylo velice těžké. Led byl šílený, ale myslím si, že jsme ty zápasy zvládli obstojně. Ty první většinou nikdo nemá rád, protože se ještě nic pořádně nedaří. Ale zvládli jsme to, ukázali jsme nějaký charakter a věřím, že se to všechno postupně zvedne.“

Rychle letící čas ukrajuje den za dnem, a tak jsou prvoligová klání čím dál blíže. Co od nich bývalý mládežnický reprezentant a hráč Chrudimi či Šumperka čeká? “Slavia, Kladno nebo Budějovice budou krásným zpestřením soutěže. Pro nás bude velmi důležité, nenechat si utéct úvod, co nejvíce zápasů urvat hlavně doma a bojovat o každý bod. Myslím si, že tým se tady skládá dobře a budeme schopní hrát s kýmkoliv, takže se nemáme čeho bát,“ směřoval Stoklasa k mistrovským bojům.

Ty už fanoušci netrpělivě vyhlíží. Ve středu 9. září všechno vypukne. “Slyšel jsem, jak tady fanoušci ve druhé lize zaplňovali celý stadion, proto se na to moc těším. Všichni na ledě odevzdáme maximum, takže snad budou fanoušci chodit v co největší počtu. Hlavní je, aby byli spokojení, protože pro ně se ten hokej hraje,” uzavřel útočník Filip Stoklasa.