ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Třebíč (středa 18:00) | JUNIOŘI: Přerov - Poruba (čtvrtek 18:00) | DOROST: Šumperk - Přerov 3:2

Služebně nejstarší Zubr dosáhl milníku, Jiří Goiš odehrál v sobotu 500. zápas za MEO

Služebně nejstarší Zubr dosáhl milníku, Jiří Goiš odehrál v sobotu 500. zápas za MEO
P ř e r o v – Nikdo jiný ze současného kádru neodehrál za A-tým Zubrů tolik zápasů jako on. Jiří Goiš jich má po sobotě, kdy Hanáci porazili Ústí nad Labem, na kontě rovného půl tisíce. Po 300 startech Mikuláše Zbořila tak přišlo další modrožluté jubileum. Jednatřicetiletému Goišovi ho bude připomínat památeční dres, který obdržel na pondělím tréninku.

„Pět set zápasů je pro mě kus života i spousta kamarádů, které jsem kolem hokeje potkal. Hrál jsem s našimi současnými trenéry – kromě Víti, který je naplavenina z Jablonce – manažerem Hanym i kustodem Meňou. Znám prakticky každou část zimáku,“ prozradil Jiří Goiš. Ke kulaté zápasové statistice mu klub přichystal video se vzkazy od blízkých. „Když tam na konci byla manželka s dcerou, dojalo mě to,“ přiznal zlínský rodák.

Dres s číslem 500 mu spolu s pomyslnou jubilejní štafetou předal obránce Mikuláš Zbořil. „Když jsem viděl, jak Jirkovi ve videu přáli Kolco (Jan Kolář, pozn. red.) a Sedlo (Zdeněk Sedlák, pozn. red) – kluci, s kterými jsem hrál a už tu nejsou – byl to docela doják i pro mě. Nedokážu si představit, co to dělalo s Goišákem. Pět set je moc pěkné číslo. Jirka je hrozně fajn kluk, poctivý, správný,“ uvedl. „Pro soupeře je to nepříjemný hráč. Jsem rád, že je se mnou v týmu a nehraje proti mně,“ doplnil.

Na první start Jiřího Goiše za MEO došlo před více než dvanácti lety. Ještě jako zlínský junior naskočil 12. října roku 2008 do nejpikantnějšího možného duelu – hanáckého derby s Prostějovem. Regionální bitva byla jeho prvním soutěžním duelem za muže v kariéře – a hned v něm skóroval. Trefa v čase 41:54 po přihrávce Jana Koláře byla navíc vítězná, Zubři v devátém kole druhé ligy uspěli na ledě Jestřábů 4:2.

První zápas, první trefa. Jiří Goiš (číslo 17) se raduje z gólu, který v říjnu 2008 vstřelil Prostějovu.

Populární „Goišák“ od té doby hájil přerovské barvy téměř každou sezonu. Jedinou výjimkou byl ročník 2010/11, kdy v první lize nastupoval za Chrudim. O rok později si o úroveň níž zahrál kromě Zubrů také za Hodonín.

Bodově nejvydařenější byla pro odchovance Zlína sezona 2013/14. Přerovu ve čtyřiceti utkáních základní části třetí nejvyšší soutěže pomohl čtyřiceti kanadskými body za osmnáct branek a dvaadvacet asistencí. V play-off, ve kterém modrožlutí došli až do finále proti Prostějovu, pak zaznamenal další dvě trefy a tři gólové nahrávky.

Jiří Goiš ve třetím zápase finále druhé ligy Východ 2014/15 sleduje, jak jeho spoluhráč Radomír Pala překonává brankáře Vsetína Hromadu. Foto: Jiří Vojzola

Během následujícího ročníku se důrazný útočník podílel na postupu Zubrů po první ligy. Památným se stal jeho gól v rozhodujícím pátém utkání finále druholigové skupiny Východ proti Vsetínu. Na konci třetí třetiny jej Zdeněk Sedlák v závěru čtyřminutové přesilovky trefil do brusle, od níž se puk odrazil do brány. Goiš se v té chvíli zvedal do stoje a Sedlákovu přihrávku tečoval za gólmana Plška neúmyslně.

Čtveřice rozhodčích se ještě radila, jestli branka byla regulérní, nakonec ji ale uznali. Přerov se tak v 57. minutě ujal vedení 4:3, které už nepustil a postoupil do kvalifikace o první ligu. Tu poté před Sokolovem a Táborem vyhrál a po sedmnácti letech čekání se vrátil mezi profesionály.

Sobota 4. listopadu 2017 a highlight forvarda číslo 47. Jiří Goiš se raduje s fanoušky v MEO Aréně po utkání s kladenskými Rytíři, které rozhodl sekundu před koncem. Foto: Jan Pořízek

Do soubojů Chance ligy (dříve WSM ligy) naskočil vousáč, jenž dokáže pobavit hity i bitkami, zatím v 274 případech s bilancí 51 branek a 64 asistencí. Na začátku listopadu 2017 se blýskl další rozhodující trefou, tentokrát v duelu s Kladnem. V poslední sekundě skóroval po nabídce Jakuba Šlahaře od zadního mantinelu a opět přisoudil Přerovu triumf 4:3. Zakončení do vzdálenější šibenice nad lapačku brankáře Cikánka se později stalo prvoligovým Gólem měsíce listopadu. Jiří Goiš, jenž je od května 2017 kmenovým hráčem Zubrů, za něj obdržel značkové hodinky.

Vedle první a druhé ligy pak okusil také extraligu. Za mateřský Zlín zasáhl v letech 2016–2018 do dvou desítek střetnutí. Dvakrát se při nich zapsal mezi úspěšné střelce.

Před startem letošního ročníku Chance ligy zastavilo služebně nejstaršího člena týmu Zubrů vážné zranění pravé nohy. Utrpěl ho v září v posledním přípravném zápase se Šumperkem, do sestavy se vrátil až v polovině ledna. Za devět startů v dosavadní části probíhající sezony stihl Goiš vsítit jeden gól a přidat jednu asistenci.