ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Kadaň 5:0 | JUNIOŘI: Přerov - Vítkovice 0:3 | DOROST: Zlín - Přerov 5:2
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 nově v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Šlahař je za góly z posledních utkání rád. Proti Kadani jich ale mohlo být víc, věděl

Šlahař je za góly z posledních utkání rád. Proti Kadani jich ale mohlo být víc, věděl
K a d a ň – Poslední tři zápasy = tři góly. Takovou rovnici zapsal na přelomu listopadu a prosince útočník Zubrů Jakub Šlahař. Skóroval proti Českým Budějovicím, Prostějovu a také v sobotu proti Kadani. A stejně jako v předchozích dvou případech se podílel na přerovském vítězství.

To mělo v první prosincový víkend velmi těsnou podobu, Hanáci Trhače zdolali o jedinou branku poměrem 2:1. V historickém městě v Ústeckém kraji museli ve srovnání s devítigólovou zářijovou kanonádou podstoupit diametrálně odlišnou partii. „Věděli jsme, že Kadaň šla v poslední době výkonnostně nahoru. Navíc jí vypomáhají kluci z Chomutova, takže to nebylo jednoduché střetnutí,“ potvrdil Šlahař. Přerov ale bitvu s posledním týmem tabulky zvládl. „Odbojovali jsme to a jsme rádi, že vezeme domů tři body,“ liboval si útočník nosící na drese číslo 51.

Zubrům v Kadani vydatně pomohl gólman Lukáš Klimeš, který předvedl parádní výkon. „Kdybychom ho v sobotním utkání v bráně neměli, tři body bychom podle mě nezískali. Byli jsme dost nedisciplinovaní, jelo se proti nám i trestné střílení. Ale Klíma nás v těžkých momentech podržel a táhl celý tým za třemi body,“ vysekl Šlahař poklonu spoluhráči z modrého půlkruhu.

Přerovští v zápase nejprve prohrávali, krátce před koncem první třetiny ovšem dokázali vyrovnat. O smazání jednobrankového kadaňského náskoku se zasloužil právě Jakub Šlahař, který se prosadil po přihrávce parťáka z prvního útoku a čerstvé zubří posily Tomáše Doležala. „Tomáš Doležal s Tomášem Sýkorou se v útočném pásmu za brankou přetahovali se soupeři, přičemž měli puk na hokejkách. Já jsem vyčkával mezi kruhy na vhodnou chvíli,“ popisoval, co jeho gólu předcházelo.

Jakmile se Doležal zbavil svého strážce, vyrazil Šlahař „na zteč“. Přebruslil kadaňského obránce a dostal na hůl povedenou pobídku. „Pak už jsem jenom zasunul puk za beton brankáře,“ uvedl. Zároveň si zlínský odchovanec pochvaluje přínos nového spoluhráče Tomáše Doležala. „Zapadl jak do kabiny, tak do naší lajny. Zatím nám to v ní šlape a jsme rádi, že můžeme mužstvu nějakými góly pomoci.“

Pro Jakuba Šlahaře šlo o přesný zásah ve třetím duelu po sobě. „Jestli mám fazónu? To nevím,“ pousmál se šestadvacetiletý hráč. Momentálně se ale rozhodně cítí dobře. A je rád, že se mu soupeřovy brankáře daří překonávat. „Na druhou stranu, za zápas v Kadani jsem na sebe naštvaný. Měl jsem tři gólovky, mohl jsem dát tři góly a utkání mohlo být klidnější,“ uvědomoval si Šlahař, že týmu Zubrů mohl přispět i více než jednou trefou.

Další zápas WSM ligy čeká Přerov v úterý. Na domácím ledě se střetne s Frýdkem-Místkem, který v této sezoně ještě nepokořil. „Doufám, že nám lidi pomohou. Od neděle se na Frýdek začneme chystat, abychom ho v aktuálním ročníku už konečně porazili. Myslím si, že momentálně jsme lepší tým a musíme to prodat na ledě. Pro vítězství uděláme všechno,“ burcuje Jakub Šlahař.

×
Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC ZUBR Přerov