ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Přerov - Poruba 2:0 | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov 2:3 | DOROST: Přerov - Olomouc 1:3

Skvěle! Útočník Marek Sikora je zase Zubrem! Přerov naopak opouští Karel Plášek

Skvěle! Útočník Marek Sikora je zase Zubrem! Přerov naopak opouští Karel Plášek
P ř e r o v – Mezi hokejovými fandy se o tom během posledních dnů a týdnů čím dál více šuškalo a nyní už celá věc dostala oficiální náležitosti. Po roční odmlce znovu přerovský trikot oblékne útočník Marek Sikora! 31 letý forvard stvrdil obnovenou spolupráci se Zubry podpisem smlouvy. Přerov se ale naopak loučí s Karlem Pláškem starším, který se po dvou letech vrací zpět k šumperským Drakům.
Útočník Marek Sikora posílil Zubry poprvé těsně po startu sezony 2015/2016, kdy Přerov bojoval ve WSM lize coby nováček. Zkušený forvard nosil modrožlutý dres i v sezoně následující a byl neustále velkou oporou. Na Hané celkově zanechal výraznou stopu. Nejen na ledě, ale také co se týče sympatií fanoušků. “Mně se tady vždycky hrálo skvěle a byl jsem naprosto spokojený. Fanoušci nás každý zápas hnali dopředu a hodně pomohli k tomu, že Přerov po postupu do první ligy pokaždé udělal play-off. Letos chceme projít až do druhého kola,“ řekl těsně po podpisu smlouvy.

Loňskou sezonu odehrál za Havířov, kam se vracel i kvůli své rodině. Po roce ale zase přichází změna. Marek Sikora z několika lukrativních nabídek zvolil tu přerovskou a bude tak opět brázdit led MEO Arény! “Velice se na novou sezonu těším. Jsou tady v Přerově u hokeje skvělí lidé, což mi rozhodování hodně usnadnilo,“ pochvaluje si.

"Když jsme se dozvěděli, že Marek Sikora nebude pokračovat v Havířově, tak jsme hned začali jednat. Loni, když se vracel domů, tak to byla pro nás ztráta. Přerovské prostředí velmi dobře zná a myslím, že tuto obnovenou spolupráci oceníme nejen my a sám Marek, ale také naši skvělí fanoušci. Pro ně je to určitě výborná zpráva," řekl sportovní manažer Pavel Hanák.

V dresu Zubrů už naopak fandové neuvidí Karla Pláška staršího. 44 letý veterán po různých štacích zakotvil doma a v uplynulé sezoně si splnil sen – zahrál si společně se svým synem. Nyní ovšem bude znovu hrát v Šumperku, odkud se do Přerova před dvěma lety vracel.

“S Karlem jsme se vzájemně domluvili, že smlouvu prodlužovat nebudeme. Rozhodl se, že se ještě vrátí do druhé ligy a já bych mu chtěl za dva roky dobře odvedené práce u nás poděkovat. Je neuvěřitelné, co ve svých letech ještě zvládne. Jsme rádi, že jsme mu pomohli splnit sen a mohl si tak zahrát se svým synem, což je neskutečné. Přejeme mu hodně štěstí,“ uvedl Pavel Hanák.