ONLINE >>> MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov 1:2 (SN) | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov 5:3 | DOROST: Přerov - Vítkovice 0:3
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Skvělá zpráva pro Zubry! Roman Pšurný se v přerovském dresu pustí do další sezony

Skvělá zpráva pro Zubry! Roman Pšurný se v přerovském dresu pustí do další sezony
P ř e r o v – Ostřílený hráč pokračuje v týmu Zubrů. Ani třetí sezonu od dubna roku 2015, kdy se Přerov stal účastníkem WSM ligy, v něm nebude chybět útočník Roman Pšurný. Sportovnímu úseku klubu HC ZUBR Přerov se opět podařilo dojednat jeho hostování z extraligového Litvínova.

V části loňského hracího ročníku Pšurný Přerovu chyběl, kvůli problémům s kolenem. „Úplně stoprocentní není, ale pracoval jsem s ním jak v letní přípravě, tak doma po večerech. Myslím si, že na ledě mě nijak limitovat nebude, což je rozhodující,“ ujišťuje forvard zubří fanoušky.

I přes zdravotní trable je zvládl potěšit 39 kanadskými body, na které si prostřednictvím 14 branek a 25 asistencí přišel v 37 odehraných utkáních. V paměti Pšurnému utkvěly zejména bitvy s Prostějovem v předkole play-off. „Díky atmosféře, která na našem stadionu panovala, mi přibyl zážitek na celý život. Když jsme přes Prostějov postoupili do čtvrtfinále, bylo to něco nezapomenutelného,“ svěřil se.

Očekávání od přerovského publika jednatřicetiletý hráč předpokládá stejná jako v předešlých prvoligových sezonách. „V základní části se rozhodně budeme chtít umístit na příčkách zaručujících play-off. Na nadcházející ročník se těším jako na každý jiný. Hokej mi už chybí,“ přiznal a prozradil, že si čekání krátí sledováním highlightů ze zámořské NHL.

Současně se ovšem zaměřuje i na zlepšení svých herních dovedností. „Vím, kde mám rezervy a kde mě tlačí bota. Pracuji na více věcech, třeba na proměňování šancí – to je moje asi největší bolístka v celé kariéře,“ netajil se Roman Pšurný. Nejen své, ale výkony celého mužstva Zubrů vůbec, vnímá jako velmi podstatné. „Odvíjí se od nich návštěvnost na našich domácích zápasech. Když budeme vyhrávat, lidi budou určitě chodit v hojném počtu,“ uvažuje.

Napomoci zaplněným tribunám mohou i atraktivní soupeři. Jeden takový Přerovu ve WSM lize přibyl – Vsetín. „Je to další klub se silnou hokejovou tradicí. Stejně jako my má výborné fanoušky, město tam hokejem přímo žije. Duely se Vsetínem budou pro nás i pro naše příznivce nemalým zpestřením. Navíc je bezesporu lepší jezdit na Lapač, než například do Mostu, kde je na stadionu 30 platících diváků,“ konstatoval Roman Pšurný.

"Jsme rádi, že se nám podařilo domluvit jak s Romanem na smlouvě, tak i s jeho mateřským Litvínovem na hostování. Pro fanoušky je to určitě skvělá zpráva. Roman patří ke klíčovým hráčům mužstva. Po vážném zranění je už v pořádku a pevně věříme, že své kvality bude potvrzovat i v následující sezoně," řekl Pavel Hanák, sportovní manažer HC ZUBR Přerov.

×
Odehrané v 13:00 | Jun.
VHK ROBE Vsetín
HC ZUBR Přerov