ONLINE >>> MUŽI: Litoměřice - Přerov 4:5 (PP)

Skvělá zpráva! Roman Pšurný pokračuje, se Zubry podepsal dvouletou smlouvu

Skvělá zpráva! Roman Pšurný pokračuje, se Zubry podepsal dvouletou smlouvu
P ř e r o v – Od svého příchodu do Přerova v roce 2015 se pravidelně řadil mezi nejproduktivnější hráče Zubrů. V sezonách 2015/16 a 2018/19 dokonce týmovou produktivitu ovládl úplně. Není tak divu, že o služby Romana Pšurného projevil klub z východní Hané zájem i pro příští prvoligový ročník. Jednání dopadla úspěšně. Třiatřicetiletý střední útočník a známý šprýmař se dokonce stal přerovským kmenovým hráčem.

Uplynulá sezona Romanovi Pšurnému vyšla. Ačkoliv v ní od 13. listopadu do 19. ledna více než dvacet kol gólově mlčel, v kanadském bodování Přerovanů jej stejně nikdo nepředčil. V 54 zápasech základní části Chance ligy zaznamenal 14 branek a 30 asistencí, ve čtvrtfinále play-off proti Kladnu přidal ještě jednu gólovou nahrávku. V průběhu ročníku se také přesunul z druhé útočné formace do první, což z něj udělalo elitního centra Zubrů.

Nyní už je jisté, že Přerov za jiný klub nevymění. Tím spíš, že modrožlutý dres už bude oblékat jako kmenový hráč hanáckého mužstva. Pro něj to znamená zisk důležité opory, která je platná na vhazování, při hře pět na pět, během oslabení i při přesilovkách. Zlínský rodák v týmu současně každoročně patří mezi zkušené hráče, od kterých se mohou učit mladé přerovské naděje.

„Že mě klub odkoupil z Litvínova, mě zahřálo u srdíčka. S Litvínovem to byly každý rok tahanice. Znamená to pro mě, že Přerov má ve mě důvěru a plánoval mé pokračování. Byla by ode mě prasárna, kdybych se rozhodl pro jiné angažmá. V Přerově jsem spokojený, mám to blízko domů. Žádná jiná varianta pro mě v podstatě nepřipadala v úvahu," prozradil Roman Pšurný a pochvaloval si práci přerovského sportovního manažera Pavla Hanáka.

„Hany mě chtěl a pro můj podpis udělal hodně. Je pravda, že v Litvínově se předminulou sezonu změnil manažer, takže s nimi asi byla lepší řeč. Náš sportovní manažer a vedoucí je skvělý," řekl.

„Roman je naší velkou oporou, takže podpis další spolupráce byl pro nás klíčový. Jsem velmi rád, že jsme se domluvili na dvouleté smlouvě s opcí, což nám zaručuje, že tady zůstane. Můžeme tak na něm stavět. Velké plus je navíc to, že jsme od Litvínova koupili jeho hráčská práva, takže se Roman Pšurný stává přerovským hráčem," uvedl Pavel Hanák, sportovní manažer Zubrů.