ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Kadaň 5:0 | JUNIOŘI: Přerov - Vítkovice 0:3 | DOROST: Zlín - Přerov 5:2
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 nově v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Skvělá akce v rámci letní přípravy, Zubři všech kategorií se zúčastnili Želdatlonu

Skvělá akce v rámci letní přípravy, Zubři všech kategorií se zúčastnili Želdatlonu
P ř e r o v – Všem hokejovým Zubrům už téměř měsíc naplno běží příprava na novou sezonu 2018/2019, která je také letos doplněná celou řadou akcí. Jedna z nich měla navíc premiéru, a to velmi povedenou. Vůbec poprvé se uskutečnil triatlon Základní školy Želatovská, který dostal příznačný název Želdatlon. V areálu přerovské Laguny se jej zúčastnili všichni hokejisté a také rodiče mladých hráčů.
Želdatlonu se zúčastnilo celkem 78 čtyřčlenných týmů, které byly rozděleny do čtyř kategorií (1. a 2. třída, 3. a 4. třída, 5. a 6. třída, 7., 8. a 9. třída). Každý tým byl tvořen třemi žáky a jedním rodičem či hokejisty. Závod začal hromadným startem rodičů, kteří po běhu předali štafetu bruslaři na cyklostezce, ten poté cyklistovi na nejdelším okruhu kolem velké Laguny a závod zakončil týmový běžec.

“Akci jsme připravovali několik měsíců dopředu a jsme moc rádi, že se povedla. Měli jsme k dispozici profesionální zázemí, včetně čipů, časomíry, stanu a samozřejmě jsme nachystali také doprovodný program. Velká část týmů byla doplněna rodiči i přerovskými hokejisty z kategorií juniorů a mužů. Želdatlon jsme tak propojili s hokejovým klubem HC ZUBR Přerov,“ řekl Přemysl Dvorský, ředitel Základní školy Želatovská.

Pozitivní slova zněla také z A-týmu. “Je to skvělý nápad uspořádat takovou akci. Děti alespoň nemusely do školy a mohly si zasportovat v pěkné lokalitě. Když budu mluvit za celou naši kabinu, tak všichni jsme si to hodně užili. I když šlo o první ročník, tak vše bylo výborně připravné,“ uvedl obránce Mikuláš Zbořil.

První tým Zubrů si Želdatlon navíc doplnil tréninkem. Áčko se na přerovské Laguně připravovalo pod vedením svého kondičního kouče Tomáše Tomigy. “Součástí akce mládeže byl i náš klasický trénink. Všichni kluci se zapojili do běhu různých kategorií. Myslím si, že to bylo hodně pěkné zpestření letní přípravy,“ dodal Kamil Přecechtěl, trenér prvoligového mužstva.

Další informace a kompletní výsledky Želdatlonu

Další fotografie si můžete prohlédnout zde: Galerie 1 | Galerie 2

×
Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC ZUBR Přerov