ONLINE >>>

Šimon Kratochvil: Každému spadl kámen ze srdce, když jsme konečně dali gól

Šimon Kratochvil: Každému spadl kámen ze srdce, když jsme konečně dali gól
P ř e r o v – Přerovským Zubrům se v minulém týdnu vůbec nedařilo. Ze tří zápasů získali pouze jeden bod, stejnou číslovkou se pak odprezentovali ve vstřelených gólech. V pondělí už je však na domácím ledě čekal další soupeř – pražská Slavia. Hanáci potřebovali v sedmnáctém kole zpátky nastartovat oslabený tým, což se jim nakonec vítězstvím 5:0 povedlo. Lokomotivu na branky roztlačil v první třetině Šimon Kratochvil.

Tři zápasy, tři červené výsledky, jeden gól a jeden bod. Statistika v poslední době k Zubrům příliš vstřícná nebyla. K množství marodících hráčů před bitvou se Slavií přihlížely i prognózy sázkových kanceláří, Přerovští ale naopak začali lépe. „Myslím, že každému v pondělí spadl kámen ze srdce, když jsme konečně dali gól. Bylo to trošku se štěstím. V předchozích zápasech jsme měli tlak do brány, ale šance jsme neproměňovali. Se Slavií nám tam prakticky všechno padlo, takže máme radost a jdeme dál,“ ulevil si Šimon Kratochvil, jenž Zubry vysvobodil po více než 130 minutách hry bez vstřelené branky.

Celá situace kolem úvodní branky zápasu se semlela na konci osmé minuty. „Byl to takový šťastný gól. Hodili jsme to navrch na Paliče (Radomíra Palu), stáli jsme před bránou, Palič to nahodil, a jestli to možná tečoval Doli (Tomáš Doležal)...pak jsem to tečoval já. Prostě to tam spadlo, takový šťastný gól a ty jsou občas potřeba. Zvedne to celý tým, který pak jde nahoru,“ pochvaloval si přerovský odchovanec, který na začátku prosince s bratrem Matoušem oslaví 24. narozeniny. I ten se na soupisce Zubrů v pondělním klání objevil.

„Nachystali jsme se pečlivě. V hlavách jsme měli, že nesmíme dostat gól, a když nějaký dáme, tak vyhrajeme. Podařilo se nám to v první třetině, vletěli jsme na ně, dali dva góly a pak už si myslím, že jsme zápas kontrolovali,“ okomentoval průběh utkání pravák, který proti sešívaným zaznamenal desátý gól ve druhé nejvyšší soutěži. „Myslím si, že zlomový moment přišel za stavu 2:0, když jsme dali třetí gól. To je asi docela položilo, my jsme si to už fakt pohlídali a pro Slavii nebyla šance.“

Středa čtyřiadvacátého udělala v Chance lize prostor 18. soutěžnímu kolu. Zubři měli protentokrát kvůli lichému počtu účastníků volno, které jim pro vysoký počet hráčů mimo sestavu však hraje do karet. Někteří z nich se mohou stihnout vykurýrovat. „V úterý jsme si odpočinuli, ale už se na to zase nastupuje zpátky. Makáme, abychom se nachystali na další zápasy a nic nepodcenili,“ objasnil Šimon Kratochvil. Právě pečlivá příprava na Slavii Praha zapůsobila. Bude efektivní zbraní i proti prvnímu Motoru během sobotního večera? „Mají velice silný tým, taky proto jsou první. Určitě budou aktivní a hodně bruslit, nicméně chceme samozřejmě vyhrát. Bod po bodíku, to jsou krůčky do play-off,“ uzavřel forvard Zubrů s číslem 26.