ONLINE >>> MUŽI: Kladno - Přerov 5:3 | JUNIOŘI: Přerov - Vítkovice 0:3 | DOROST: Zlín - Přerov 5:2
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 nově v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Šimbocha podivný gól nerozhodil. Jágr? Žádná zvláštní příprava nebude, ujišťuje

Šimbocha podivný gól nerozhodil. Jágr? Žádná zvláštní příprava nebude, ujišťuje
Ú s t í n a d L a b e m / K a r l o v y V a r y – V obou dvou zápasech na druhém konci republiky hájil zubří branku. A jak proti Ústí nad Labem, tak proti Karlovým Varům udržel Juraj Šimboch bodové akcie přerovského celku nad vodou. Zásluhou jeho výborných zákroků získali Hanáci pod hradem Střekovem dva body a v KV Aréně jeden.

Dohromady si Přerov ve dvou venkovních utkáních přišel na tři body. Juraje Šimbocha takový zisk – i s ohledem na to, co mu předcházelo – potěšil. „Věděli jsme, že nás čeká těžký trip s náročnými soupeři,“ podotkl. „A zaplaťpánbůh za dva body z Ústí,“ zaradoval se nad vítězstvím v souboji se Slovanem. I bod ze stadionu karlovarské Energie slovenský gólman bral. „Ale sahali jsme tam po třech. Škoda, že jsme inkasovali ve dvojnásobném oslabení,“ mrzelo jej.

Jako první se Zubři představili na ledě Ústí nad Labem. A poměrně brzy prohrávali, když si v podstatě vstřelili vlastní gól. Šimboch už se na něj koukal i prostřednictvím videa. „Byla to shoda okolností, která vyústila v šťastnou ústeckou branku,“ glosoval poněkud kuriózní situaci. V samotném zápase viděl útočníka Severočechů Davídka, jak chce puk zpoza přerovské klece poslat do předbrankového prostoru. „Přitom jsem se trochu vyklonil od tyčky. Kotouč nešťastně trefil Dolíka (Tomáše Doležala) u zadního mantinelu a nějak se odrazil do brankoviště a pak do sítě. Úplně mě to překvapilo,“ přiznal.

Smolně obdržený gól ale muž s maskou, který nedávno oslavil 26. narozeniny, rychle hodil za hlavu. „Takové branky padají jak v lepších, tak v horších ligách,“ podotkl trefně. Přerovu zbývalo na vyrovnání prakticky ještě celé utkání. „Všechny další útoky soupeře jsme společně se spoluhráči ubránili. Naštěstí jsme pak v 59. minutě vyrovnali,“ oddechl si Šimboch.

V následném prodloužení si na nedostatek práce nemohl stěžovat. Dokonce čelil i trestnému střílení a tváří v tvář zkušenému útočníku Melkovi se nenechal překonat. „Věřil jsem, že ho vychytám,“ neskrýval. Melkův neúspěch zčásti přičítal i zhoršené kvalitě ledu. „Přeci jen to bylo už prodloužení, hřiště se navíc před ním neupravovalo rolbou,“ vysvětlil. Ústecký hokejista to proti Šimbochovi zkoušel se střelou mezi betony. „Měl jsem to pokryté hokejkou, byl jsem tam nachystaný,“ pochvaloval si maskovaný Zubr svůj první zmařený samostatný nájezd pátečního večera.

Za výkon v rozhodujících „penaltách“ si neměl co vyčítat. Na jeho umu ztroskotali tři hráči Slovanu. „Kluci na druhé straně zabrali a dali tři góly, za což jim patří poklona. Jsme šťastní, že se nám povedlo zápas otočit a připsat si cenné dva body,“ těšilo Juraje Šimbocha. Důležitý byl i jeho zákrok proti nájezdu ústeckého zadáka Kurky. Ten chtěl puk podobně jako předtím Melka propasírovat mezi betony přerovského brankáře. Málem se mu to podařilo. Ovšem jen málem! Strážce zubří svatyně udržel černou pryž před brankovou čárou. „Trefil mi beton z vnitřní strany. Čekal jsem, že budu mít puk někde pod nohama,“ svěřil se. Když si všiml, že se při zákroku skoro celý sklouzl do branky a kotouč zůstal mimo ni, ulevilo se mu. „Doslova mi spadl kámen ze srdce!,“ usmíval se Šimboch.

V duelu s Karlovými Vary dlouho držel čisté konto, a to i díky zodpovědné defenzívě celého přerovského mužstva. „Vary sice podle statistik měly hodně střel, ale kluci předvedli obětavý výkon. Když jsem vyrazil puk, hned ho poslali do bezpečí,“ kvitoval pomoc od spoluhráčů. Těsné vedení 1:0 Zubři v lázeňském městě drželi až do druhé poloviny třetí třetiny. Energetici už podle Šimbochových slov začínali být nervózní. „Měli jsme je na lopatě. Bohužel jsme jim nabídli výhodu dvojnásobné přesilovky,“ hlesl.

Ve hře pěti proti třem Západočeši protrhli své střelecké trápení a srovnali na 1:1. „Rachůnek dostal puk poblíž modré a propálil mě pokusem nad beton,“ shrnul „chalan zo Šale“, jak v KV Aréně obdržel jediný gól ze hry. Dál už jej zvládl přelstít pouze Jakub Flek – v nájezdové loterii hned dvakrát. „Samozřejmě, že ty inkasované branky zamrzí. Za nás dal dvě branky Tomáš Sýkora Novotnému, za Vary dal dvě Kuba mně. Přišlo mi, že ten druhý nájezd provedl ještě lépe než ten první. Tam mě vykoupal, až jsem se červenal,“ pověděl Šimboch upřímně. Bod z karlovarského stadionu však bezesporu svou cenu má. Zubři ho vybojovali i zásluhou výborných podmínek, které v krajské metropoli na soutoku Ohře a Teplé měli. „Varům jsme pak mohli být velice vyrovnaným soupeřem. Náš vedoucí Pavel Hanák se o nás postaral perfektně,“ vyzdvihl Juraj Šimboch.

V následujícím střetnutí se Přerované porvou o body s Kladnem. Za něj dost možná nastoupí i hvězdný Jaromír Jágr. Kdo se proti forvardovi s číslem 68 postaví mezi třemi zubřími tyčemi? „Ještě jsme se to nedozvěděli,“ sdělil starší z brankářské dvojice Hanáků. Osobně se Šimboch nejvíce těší na vyprodanou MEO Arénu. A samozřejmě také na skvělou fanouškovskou kulisu, která v ní bude panovat.

A co případné vzájemné souboje s hokejovou legendou? „Těžko říct, jestli Jágr nastoupí a kolik toho odehraje. Proti Benátkám měl ice-time skoro dvacet minut, ale to možná bylo jenom kvůli Petrovi Nedvědovi. Nevím, jak to s ním ve středu bude. Každopádně nijak speciálně se na něj připravovat nebudeme,“ odmítl Juraj Šimboch, že by na Jágra s Lukášem Klimešem a pod dohledem Martina Vojtka trénovali nějaké zvláštní triky.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC ZUBR Přerov
AZ RESIDOMO Havířov