ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Slavia Praha 4:2 | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín 3:7 | DOROST: Olomouc - Přerov (ODLOŽENO)

S AZetem rozhodla Zbořova superdělovka, konstatoval Pšurný a chce další tři body

S AZetem rozhodla Zbořova superdělovka, konstatoval Pšurný a chce další tři body
P ř e r o v – Další kanadský bod si do své sbírky připsal člen elitního útoku Zubrů Roman Pšurný. Na ledě havířovského AZetu společně s Jakubem Navrátilem asistoval u rozhodující trefy z hole Mikuláše Zbořila. Zlínský odchovanec si tak za 29 kol Chance ligy přišel na rovné tři desítky gólů či gólových nahrávek. Co se naopak po středečním zápase nezvýšilo, je jeho počet trestných minut. I proto, že nefauloval domácího forvarda Bambulu a ten to rozhodčím přiznal.

Třetí zápas Přerovanů v řadě a na tabuli znovu na konci svítilo skóre 1:2. Tentokrát po základní hrací době a ve prospěch Kočarových, Grofových a Sklenářových svěřenců. Ti si podruhé v letošní sezoně poradili s Havířovem. O žádnou velkou podívanou však v den založení nejmladšího města v Česku Havířova nešlo.

Romana Pšurného překvapila komorní atmosféra, která na stadionu AZetu panovala. „Co říkal Jirka Krisl, tak to dokonce byla letos nejnižší návštěva v Havířově. Na začátku zápasu se to podepsalo, z obou stran byl hodně ospalý,“ přiznal.

Hanáci i Slezané hráli svůj třetí zápas za posledních pět dnů. Havířovští předtím absolvovali těžký souboj v Českých Budějovicích, modrožlutí doma vyzvali mladé dravce z Frýdku-Místku. „Utkání bylo o tom, kdo dá druhý gól. Naštěstí se to povedlo nám, Zbořa vypálil svou superdělovku od modré a puk skončil v bráně,“ kvitoval Pšurný.

Bambulovo gesto? Všechna čest

Sám se ve třetí třetině stal ústřední postavou jiného podstatného momentu střetnutí. Rozhodčí jej chtěli vyloučit, protože se domnívali, že fauloval domácího útočníka Jana Bambulu. Ten ovšem trest odvolal s tím, že se o nedovolený zákrok nejednalo. „Všechna čest. Je otázka, kdo jiný by to za stavu 1:2 a šest minut před koncem udělal,“ vyzdvihl Pšurný Bambulovo parádní gesto fair-play.

Centr v Kristových letech byl podle svých slov přesvědčený, že nefauloval. „Klepnul jsem mu do hokejky a on v tu chvíli zakopl. Musel to vědět,“ komentoval moment, po němž se ozvala píšťalka sudího. „V Chance lize i extralize už začíná být dobrým zvykem, že se hráči přiznávají, když je soupeř nefauloval. Ocení to všichni – diváci, spoluhráči i protihráči. Mělo by to tak být. Koho by těšila výhra poté, co se nepřiznal, že ho nefaulovali... Jen tak dál,“ těší nejproduktivnějšího hráče Přerova.

Sokolov bychom doma měli porážet

Po neplánovaném konci aktuálního ročníku pro Tomáše Sýkoru se stal asistentem nového kapitána Jiřího Krisla. „Písmeno na drese pro mě ale žádná velká změna není. Mohlo by to dělat víc kluků. Třeba Jirka Goiš už v Přerově hraje asi pětadvacet roků,“ glosoval.

V sobotu chce stejně jako všichni Zubři zdolat Sokolov. Baníku má Lokomotiva co vracet, v říjnu s ním po samostatných nájezdech prohrála. „Všechna čest Sokolovu, ale doma bychom ho měli porážet. Nic jiného než tři body pro mě neexistují,“ prohlásil Pšurný, kterého server hokej.cz nedávno zařadil do ideální sestavy Chance ligy za měsíc listopad.

„V kabině proběhly srandičky od Lukáše Klimeše, že ještě jednou, a doženu ho. Ďolík to v sazebníku naštěstí nemá, takže mě to finančně nepostihne. Beru to jako novinářskou anketu a jsem hlavně rád, že mohu svými výkony pomoci týmu k vítězstvím a dobrému umístění v tabulce,“ prozradil Roman Pšurný.