Rychlý přesun do pražského Edenu, Zubři v něm chtějí bodovat pošesté za sebou

P ř e r o v – Neděle v Chance lize neplatí za obvyklý hrací den, leckdy ji však týmy využijí k vložení zápasů, třeba na venkovních tripech. Souboj 27. kola mezi Přerovem a Slavií Praha se měl původně odehrát v půli prosince, nakonec ale po odložení našel svůj termín právě v tomto víkendu. V něm mají Zubři o program vystaráno. Z Třebíče, kde zvítězili podruhé za sebou v nájezdech, totiž pokračují rovnou na led Slavie, se kterou si střihnou odvetu od nedělních 15:30 hodin. Potvrdí svěřenci Roberta Svobody a Petra Dočkala rostoucí formu a zapíšou si šestý bodový zisk za sebou?
HC Slavia Praha - HC ZUBR Přerov
neděle 6.2. 15:30
ZS Eden

Málokdy se týmy v základní části potkají vícekrát za sebou během několika dní, to se teď ale přesně poštěstí Přerovu a Slavii. Tyto celky spolu měřily síly naposledy ve středu, kdy Zubři potvrdili, že jejich sebevědomí roste a ve větší části zápasu tahali za delší konec lana. Převahu však nedokázali vyjádřit více góly, a tak se v MEO Aréně napsala další kapitola zápasů s výsledkem 1:1 po šedesáti minutách.

Hanáci měli v nedávném souboji několik gólovek hned v úvodní třetině, z mála však dokázala těžit Slavia, když skóre otevřel Daniel Kružík (4+13). Přerov nepolevil a za srovnáním si došel zaslouženě v polovině zápasu. Momenty, kdy Slavia mohla hrát přesilovku, nakonec skončily jejím dvojitým oslabením a v něm dorážel pod víko brankáře Martina Michajlova (89,15 %) Tomáš Šoustal (7+7). Zubři mohli několikrát rozhodnout o svém vítězství, učinil tak ale až Jan Svoboda (4+7) v nájezdech.

Bude se prodlužovat i v Edenu?

Podobně jako Zubři v Třebíči, i Slavia psala v sobotu příběhy 45. kola až do nastaveného času. Přerované si nepohlídali konce třetin, a tak přišli o náskok vytvořený Františkem Hrdinkou (4+6) a zmíněným Šoustalem. V samostatných nájezdech ale vítězství 3:2 díky Antonínu Pechancovi přece jen uhájili. Mezitím Slavia doma netradičně už od 12:30 hodin vyzvala Vrchlabí (3:2n) a potřetí v řadě dospěl do prodloužení také její zápas. V něm se nerozhodlo a tak se musel Michal Poletín (4+14) přidat k úspěšným střelcům Filipu Vlčkovi (8+9) a Petru Kafkovi (6+17) rovněž až v nájezdech.