ONLINE >>> MUŽI: Ústí nad Labem - Přerov 4:6

Rok zpátky první hattrick, dnes extraliga. Přerov mi dal skvělou přípravu, říká Navrátil

Rok zpátky první hattrick, dnes extraliga. Přerov mi dal skvělou přípravu, říká Navrátil
P ř e r o v – Byla středa, 30. října. Pomalu se schylovalo k jedenáctému kalendářnímu měsíci roku 2019. Pro sportovního manažera a vedoucího A-týmu Zubrů Pavla Hanáka znamenal tento den kulaté jubileum. Že jeho čtyřicátiny ozdobí hattrick, si nepředstavoval ani ve snu. O hattricku se naopak zdálo tehdejšímu křídelníkovi prvního útoku Jakubu Navrátilovi. Proti Ústí nad Labem pak tři góly skutečně nasázel – poprvé v seniorské kariéře. Zapsal přitom víc přesných zásahů, než za předchozích osmnáct kol dohromady. Na den přesně před rokem, během kterého to dotáhl do kádru extraligové Olomouce.

Při vzpomínce na premiérový třígólový příděl soupeřovu brankáři se rozzáří i dnes. „Na první hattrick v mužích snad ani nejde zapomenout. Strašně rád na něj vzpomínám," zasmál se Jakub Navrátil. Všechny tři branky obstaral bekhendovou stranou hole. Právě to označil za hlavní důvod, proč si každou z nich přesně pamatuje.

Jeho povedené představení odnesl ústecký Slovan. Od Zubrů loni vůbec inkasoval častokrát – celkem dvanáctkrát. Pod hradem Střekovem zvítězilo MEO vysoko 7:1.

Další cestu za třemi body na úkor někdejšího účastníka extraligy začal v páté minutě dorážkou Hejcmanovy střely dláždit Moučka. Chvíli nato svou šikovností poprvé oslnil tehdy dvacetiletý Navrátil.

Doležal mu přiťukl puk, on si po najetí zprava položil brankáře a zakončoval do prázdné klece. Za dalších pět minut přišla znovu Doležalova přihrávka. Přerovský odchovanec si tentokrát vyjel z levé strany a našel volné místo mezi Brízgalovými betony.

Třetí gól přidal ve třicáté třetí minutě v přesilovce. Mezi kruhy převzal Doležalův pas přes dva ústecké hráče, Brízgalu posadil na zadek a prostrčil kotouč kolem jeho levé nohy.

„Ďolík odvedl suprovou práci. Dobře mi to nachystal, na nahrávky je hlava. Stačilo si jen zachovat chladnou hlavu a obelstít gólmana," chválil Navrátil v pozápasovém ohlasu svého parťáka z první lajny.

Na hattrick mu vyšel jednoduchý recept. „Po rozbruslení jsem šel spát a měl sen, že dám hattrick a vyvolají mě fanoušci. Možná, že by se mi to mohlo zdát častěji," prozradil v dobré náladě po domácí výhře 5:2.

Jeho sen měl jedinou, a pravda pouze drobnou vadu. Na pokřik před kotlem „Krásná je zem!" fanoušci místo něj vyvolali oslavence Pavla Hanáka. „Už jsem mu říkal, že u mě skončil," zavtipkoval Jakub Navrátil. „Ale ne, přeju mu to, přeju mu všechno nejlepší. Čtyřicet je jenom jednou," řekl vzápětí.

Po úspěšném ročníku 2019/20 zamířil rodák z Lipníka nad Bečvou za svým prvním extraligovým angažmá do Olomouce. Za Kohouty dosud odehrál čtyři utkání, v nichž si dokázal otevřít i gólový účet. Premiérovou branku vsítil Zlínu, v jehož dresu si paradoxně loni v listopadu – dva dny po hattricku proti Ústí nad Labem – připsal svůj vůbec první start v české nejvyšší soutěži.

„Přerov mi určitě dal výbornou přípravu, ale jak jsem zatím zjistil, extraliga je ještě o level výš. Ze začátku jsem s tím trochu bojoval. Dalšími zápasy to sice šlo nahoru, ale pořád mám na čem pracovat, abych se zlepšoval," uvědomuje si Jakub Navrátil.

Připomeňte si hattrick Jakuba Navrátila z 30. října 2019