ZÁPASY ONLINE ► MUŽI: Frýdek-Místek - Přerov 5:1

Řízný zadák zůstává Zubrem. Domluvili jsme se během pár vteřin, kvitoval Jiří Krisl

Řízný zadák zůstává Zubrem. Domluvili jsme se během pár vteřin, kvitoval Jiří Krisl
P ř e r o v – Zkušená osa prvoligových hokejistů Přerova pro novou sezonu je ze dvou třetin odtajněná. Po brankáři Michaelu Petráskovi pokračuje ve městě na řece Bečvě také obránce Jiří Krisl. S Hanáky se na dalším angažmá dohodl rychle. Nadále jim tak bude pomáhat mimo jiné bloky proti soupeřovým střelám. Za uplynulý ročník jich v součtu základní části s vyřazovacími boji předvedl bezmála čtyřicet.

„Jirka je pravý lídr na ledě i v kabině. Je prostě vždycky lepší mít ho na své straně než jako soupeře. Je super, že u nás přidá další sezonu. Jednání bylo opravdu v pohodě, obě strany měly stejný zájem pokračovat,“ řekl k pokračování Jiřího Krisla sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

„Rozhodování nebylo složité, domluva proběhla strašně rychle. Dostal jsem nabídku, která mě okamžitě oslovila. Domluvili jsme se během pár vteřin,“ prozradil Krisl. Z pohledu celosezonního působení přidá v Přerově třetí ročník v řadě. V letech 2019–2021 oblékl modrožlutý dres v 85 případech a nasbíral rovné tři desítky kanadských bodů (5+25).

„S prostředím klubu jsem nadmíru spokojený. Široké okolí první ligy má na Přerov jenom dobré reference. Devadesát devět procent hráčů je se vším spokojeno. Nemám si na co stěžovat, naopak jsem velmi spokojený,“ prohlásil rodák z Havířova.

Motivace na každou sezonu

Do statistik se na východě Hané zapsal i ve druhé lize 2005/06 (3 zápasy, 0+1) a Chance lize 2018/19 (9 zápasů, 3+4). Ve dvou předchozích sezonách se v základní části podílel na umístění mezi nejlepšími týmy druhé nejvyšší soutěže. Zubři nejprve skončili druzí, poté třetí. Play-off jim v roce 2020 upřela pandemie koronaviru, letos ve čtvrtfinále prohráli s Porubou.

„Neexistuje sezona, ve které bych měl problém s motivací. I kdybychom udělali úspěch v play-off, což se letos nepovedlo, šel bych do další sezony s minimálně stejnými, ne-li vyššími cíli,“ svěřil se Krisl, který v uplynulém ročníku odehrál 28 zápasů (1+4). Do dalších jej nepustilo zranění.

Znovu kapitán? Pokud dostanu důvěru, neodmítnu

V pětatřiceti (od 24. listopadu v šestatřiceti) letech bude v přerovském mužstvu patřit k nejstarším hráčům. „Že by to pro mě představovalo nějakou další výzvu? To ne. S trenéry i manažerem máme něco nastavené. Myslím si, že to funguje velmi dobře. Ohledně výzev jsme vždycky zajedno, ve všem se shodneme,“ komentoval odchovanec havířovského hokeje s tím, že Zubři měli v posledních letech výborně poskládaný i doplněný kádr.

Od listopadu 2019, kdy se praktiky uzavřela hráčská kariéra Tomáše Sýkory, plnil Krisl i funkci kapitána MEO. „Céčko“ měnilo nositele pouze tehdy, když obětavý bek v sestavě chyběl. „Pokud mi trenéři opět dají důvěru, nemám důvod kapitánství v příští sezoně odmítnout. Neberu ho však jako něco extra. I kdybych ‚céčko‘ neměl, v kabině bych byl úplně stejný,“ ujistil Jiří Krisl, jenž je druhým potvrzeným článkem stěžejní osy týmu Zubrů.