ONLINE >>> HC ZUBR Přerov - PSG Berani Zlín 4:1
INFORMACE K PRODEJI PERMANENTNÍCH VSTUPENEK |  Aktuální počet prodaných permanentek: 772 (stav k 19.8.)

Řízení mládežnického hokeje v ČR selhává. Přerov, Havířov a Vsetín vyzývají vedení ČSLH k rezignaci

Řízení mládežnického hokeje v ČR selhává. Přerov, Havířov a Vsetín vyzývají vedení ČSLH k rezignaci
Chaos v tuzemském juniorském hokeji dosáhl svého vrcholu. Český svaz ledního hokeje (ČSLH) totiž minulý týden opět vytvořil zcela nový systém soutěží pro sezonu 2019/20: ustanovil tzv. Juniorskou ligu akademií, které se mají účastnit všechny hokejové akademie a týmy Olomouce a Salzburgu. A dále dle názvu ponechal Extraligu juniorů, do které nabízí přihlášku týmům Přerova, Havířova, Vsetína a dalším 11 týmům od Písku a Ústí nad Labem až po Porubu a Kralupy. V praxi to znamená, že druhou nejvyšší soutěž „přejmenoval“ na extraligu.
Hokejové kluby HC ZUBR PŘEROV, AZ RESIDOMO HAVÍŘOV a VHK ROBE VSETÍN považují toto jednání za doklad dalšího selhání při řízení tuzemského mládežnického hokeje a vyzývají vedení ČSLH v čele s předsedou Tomášem Králem k rezignaci. Stejně tak by měli na své funkce rezignovat členové Výkonného výboru ČSLH, kteří svými rozhodnutími tento chaos v praxi vytvářejí.

„Rozvrat v mládežnickém hokeji dosáhl zatím svého vrcholu. Po takto chaotickém jednání, jdoucímu proti zájmům a budoucnosti českého hokeje, by v každé normální organizaci její vedení už dávno muselo rezignovat. Proto k tomu vyzýváme i vedení ČSLH a členy VV, protože to je jediná cesta, jak zastavit devastaci juniorského hokeje,“ shodují se šéfové klubů Havířova, Přerova a Vsetína Jaroslav Mrowiec, Tomáš Pluháček a Daniel Tobola.

Od ledna 2019 jde o čtvrtou změnu v systému juniorského hokeje za poslední čtyři měsíce, navíc učiněné v průběhu rozehrané soutěže. Nejdříve svaz ujišťoval, že pro nadcházející ročník k žádné změně nedojde. Potom administrativně vyřadil kluby Havířova, Přerova, Vsetína (který v té době bojuje v play-off a vyřazuje například brněnskou Kometu) a Salzburgu. Poté soutěž pro příští ročník uzavírá a odepírá tak účast klubům Písku a Ústí nad Labem, které si ji vybojovaly na ledě. Poté opět přijímá do nejvyšší soutěže RedBull Salzburg, před pár týdny vyřazený. A nyní ČSLH e-mailem, bez jakékoliv předchozí komunikace, v přihlášce do soutěže jakoby mimochodem oznamuje vytvoření zcela nové soutěže Juniorské ligy akademií a rozšíření extraligy juniorů o 11 dalších týmů.

Reakce Tomáše Pluháčka, jednatele klubu HC ZUBR Přerov

„Je neuvěřitelné, s jakou kličkou opět Český svaz ledního hokeje přišel a nevyčkal na rozhodnutí Arbitrážní komise, na kterou jsme se obrátili. Přejmenování soutěže a vytvoření další jen pro akademie je pro nás jasným signálem, že svaz pracuje absolutně bez respektu ke klubům a vědomě poškozuje naši práci. Je to ze strany svazu další hrubý faul na český mládežnický hokej."

„Vedle neschopnosti systematicky řídit hokejovou soutěž jsou změny bohužel motivovány i snahou výhodně přetáhnout nejlepší hráče Vsetína, Přerova a Havířova do dalších týmů. Když to nešlo na ledě, tak nás zkouší porazit u stolu. Alarmující také je, že na úkor českých a moravských týmů a českých a moravských hráčů se budou v české nejvyšší soutěži rozvíjet rakouští junioři,“ konstatují Mrowiec, Pluháček a Tobola.

Hokejové kluby AZ RESIDOMO HAVÍŘOV, HC ZUBR PŘEROV a VHK ROBE VSETÍN se dožadují zrušení rozhodnutí o svém vyřazení z nejvyšší soutěže u arbitráže ČSLH. Svaz na rozhodnutí arbitráže nevyčkal a tím, že rozhodl o další nové podobě soutěže pro ročník 2019/20, vystavil všechny kluby další nejistotě. Kluby Havířova, Přerova a Vsetína vyčíslily ztráty vzniklé administrativním zásahem ČSLH na 10 milionů korun za jednu sezónu. V případě, že arbitráž nezruší rozhodnutí o vyřazení, budou se kluby domáhat svých práv u civilních soudů.

PRŮVODNÍ DOPIS K PŘIHLÁŠKÁM DO SOUTĚŽÍ ČESKÉHO SVAZU LEDNÍHO HOKEJE Z.S. V SEZÓNĚ 2019-20