Děkujeme fanouškům a partnerům klubu za podporu HC ZUBR Přerov v sezoně 2021/2022

Raritní gól řešil se slavným tátou. Takový nikdy nedal, usmívá se Tomáš Doležal

Raritní gól řešil se slavným tátou. Takový nikdy nedal, usmívá se Tomáš Doležal
P ř e r o v – Zanedlouho se stane dvojnásobným otcem, i přes přírůstek do rodiny ale opět zůstává v Přerově. Stovky kilometrů daleko od domu u Prahy. Tomáš Doležal v nadcházející sezoně Chance ligy dovrší pět let v dresu Zubrů, poprvé ho oblékl v listopadu 2017. Odchovanec Slavie byl loni nejlepším nahrávačem, druhým nejproduktivnějším hráčem a druhým nejvytěžovanějším útočníkem Hanáků.

„Čekáme druhé dítě, rozhodování bylo složitější. Přemýšlel jsem, jestli nebude lepší přesunout se blíž k domovu,“ přiznává Doležal. S manželkou probíral i školku prvorozeného potomka – dcery Timey. „V Přerově je šťastná a spokojená, i proto jsme se rozhodli zůstat. Za Přerov hraji pomalu pět let, je to pro nás druhý domov,“ zdůvodňuje, proč pokračuje v modrožluté kombinaci.

V uplynulém ročníku nasbíral během 47 zápasů 26 bodů za osm branek a osmnáct asistencí. Na defenzívně laděné křídlo slušná bilance. Produktivnější byl pouze Jan Süss, kterého podepsala extraligová Kometa Brno. „Na druhou stranu, bodů mohlo být daleko víc. Chtěl bych se na to také zaměřit, abych bodoval častěji než loni a předloni. Když máte víc bodů, hraje se vám lépe. Myslím si, že to tak mají všichni. Každý bod se navíc může odrazit na výsledku, pomůže to hráči i celému týmu,“ komentuje rodák z finské Jyväskyly.

Jeho nejkrásnější gól? Jednoznačně zakončení mezi nohama v prosincovém derby proti Prostějovu. „Udělalo mi to velkou radost. Od Sklíny (Jiřího Sklenáře, videotrenéra – pozn. red.) máme videa svých střídání, tento moment jsem si doma vystřihl. Rád se na něj podívám,“ nezastírá Doležal. „Vždycky jsem si říkal, že takový gól bych chtěl jednou dát. Bavil jsem se o tom s tátou. Jako hráč byl šikovný na puku, ale říkal, že takový gól nikdy nedal,“ prozrazuje s úsměvem v souvislosti s otcem Jiřím, čtyřnásobným medailistou z mistrovství světa a účastníkem dvou olympiád.

Na sezoně jej mrzí konec ve čtvrtfinále play-off. Pokud si odmyslíte ročník 2019/20, který se kvůli koronaviru nedohrál, vypadli Zubři ve stejné fázi vyřazovacích bojů pošesté za sebou. „Po konci základní části jsme za to mohli být úplně šťastní, ale letos to bylo nejhratelnější. Jihlava měla svou sílu, vyřadil nás pozdější mistr Chance ligy. Ale byla to série, kterou jsme předvedeným výkonem mohli vyhrát a postoupit,“ konstatuje jednatřicetiletý Doležal.

Druhého potomka se dočká v červnu. „Těšíme se, už aby tu s námi byl. Manželka mi navzdory těhotenství pomáhá ve spoustě věcí – hraje si s malou, stará se o mě s jídlem. Navíc jsme řešili rekonstrukci v baráku, takže do toho ještě uklízela. Musí být unavená jako blázen,“ svěřuje se držitel 68 extraligových a 480 prvoligových startů.