ONLINE >>> MUŽI: Slavia Praha - Přerov (středa 18:00) | JUNIOŘI: Poruba - Přerov 3:6 | DOROST: Poruba - Přerov (čtvrtek 18:00)

Radostná zpráva pro všechny fanoušky! Do Přerova se vrací populární Jan Berger

Radostná zpráva pro všechny fanoušky! Do Přerova se vrací populární Jan Berger
P ř e r o v – Velkou posilu získali do svých služeb hokejisté Přerova. Do jejich týmu se po skoro dvou letech vrací Jan Berger. Třicetiletý útočník načal sezonu v dresu regionálního rivala Zubrů Prostějova. Na východě Hané se mu v sezoně 2016/17 povedlo restartovat kariéru, nyní může na své povedené výkony navázat.

Naposledy nastoupil za Přerov 10. ledna loňského roku. Tehdy Jan Berger dvěma góly pomohl porazit Havířov, na ledě MEO Arény strávil dobrých čtrnáct minut. Do konce sezony pak už působil pouze na extraligové úrovni v mateřském Hradci.

Vstupenku mezi českou elitu si vysloužil právě díky angažmá ve městě na řece Bečvě. Zubři si jej na konci listopadu 2016 vytáhli z Kadaně a Berger v jejich barvách ožil. Za 29 utkání stihl nasbírat 21 kanadských bodů a vybojovat s týmem postup do čtvrtfinále play-off. I proto dostal od klubu dvouletou smlouvu, další ročník ale dokončil o soutěž výš.

Letos začal majitel 48 extraligových a 411 prvoligových startů v Prostějově. Také tam patřil k nejlepším hráčům. Ve statistice +/- se za 21 duelů udržel na nule. Lepší bilanci měli pouze dva útočníci se srovnatelným počtem odehraných zápasů. Skórovat se broumovskému rodákovi povedlo šestkrát, pětkrát u gólu asistoval. Velmi platným byl pro Jestřáby na vhazování, z 208 jich vyhrál 120 (úspěšnost 57,69 %). Jeho průměrný ice-time se rovnal necelým devatenácti minutám, takové vytížení přitom neměl žádný jiný prostějovský forvard.

„O Honzu Bergera jsme měli velký zájem už před sezonou, ale tehdy to bohužel nevyšlo. Teď přišla další šance ho získat a jsme rádi, že se to podařilo. Zdejší prostředí velmi dobře zná a je oblíbený u fanoušků. Věříme, že naváže na dobrou práci, kterou při svém minulém působení u nás odváděl, a zařadí se mezi lídry. Jeho příchodem reagujeme i na aktuální absence útočníků, mimo hru máme Darka Hejcmana, Tomáše Sýkoru, Daniela Indráka a Jiřího Goiše,“ uvedl k Bergerovu návratu sportovní manažer Zubrů Pavel Hanák.

Pokud se podaří vše dořešit papírově, naskočí Jan Berger za MEO už v sobotu proti Jihlavě.