ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Slavia Praha 4:2 | JUNIOŘI: Přerov - Vsetín 3:7 | DOROST: Olomouc - Přerov (ODLOŽENO)

První trénink! A-tým Zubrů odstartoval přípravu na ledě, zkouší několik hráčů

První trénink! A-tým Zubrů odstartoval přípravu na ledě, zkouší několik hráčů
P ř e r o v – Konečně zase na ledě! A-tým přerovských Zubrů po více než čtyřech měsících vyjel mezi mantinely MEO Arény a pokračuje tak dál v přípravě na nový ročník Chance ligy. Původně měli svěřenci trenérů Kočary, Grofa a Sklenáře trénovat už od pondělka, ale testování na nemoc COVID-19 výjezd na led o dva dny odložilo. V pátek čekají Zubry druhé testy před turnajem Generali Česká Cup.

„Jsme rádi, že sezona mohla začít. Věříme, že bude probíhat v nějakém normálním režimu. Doba je však nejistá a každý trénink si musíte hlavně užít. Na klucích to bylo vidět, měli chuť, trénink je bavil," komentoval úvodní trénink v hokejové výstroji asistent trenéra Jakub Grof.

„Na led jsem se po skoro pětiměsíční pauze moc těšil. Většina z nás má nové věci, ale řekl bych, že si to sedne docela rychle. Na první trénink to nebyla žádná hrůza," svěřil se se svými pocity útočník Filip Dvořák.

Se Zubry pracoval také skills kouč Vít Černohous. Na začátku se s nimi zaměřil na bruslení, aby se Hanáci svezli po ledě a vyzkoušeli si nové brusle. Následovala jednoduchá cvičení na střelbu v jednotlivcích a ve dvojicích. „Druhou půlku tréninku jsme věnovali hře. Na začátek sezony tam byla ta správná energie, byli jsme spokojení," uvedl Grof.

Na ledovou plochu vyjeli ve středu dopoledne 4 brankáři a 25 hráčů. Většinu z nich už Přerované podepsali, zbývající jsou ve městě na řece Bečvě na zkoušce. O místo v zubřím kádru zabojuje celkem šest nových tváří. Brankář Jakub Kubík, obránci Jiří Klimíček a Jiří Weintritt a útočníci Jaroslav Dvořák, Kamil Hajšman a Jan Štefka.

Velmi zajímavou posilou by se mohl stát zejména sedmadvacetiletý Klimíček. Odchovanec Poruby posledních pět sezon působil ve francouzských a italských soutěžích. Předtím nastupoval například za juniorku Karlových Varů, s níž si zahrál mládežnickou kontinentální ligu, či v EBEL za znojemské Orly. Zkušenosti má i s Chance ligou, v ročníku 2013/14 oblékal dres Havířova. Účastník mistrovství světa do 18 let 2010 v AZetu zaznamenal 38 zápasů s bilancí čtyř branek a osmi asistencí.

Další tréninky absolvuje stejně jako celé přerovské mužstvo podle módu nastaveného v minulém roce. „Ve čtvrtek budeme mít trénink rozdělený na obránce a útočníky. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet, ale pracujeme dál, jako by se nic nedělo. Věříme, že všechno půjde podle plánu," poznamenal Jakub Grof.

Aktuální širší kádr A-týmu HC ZUBR Přerov

Brankáři: Daniel Dvořák, Martin Holík, Michal Postava (junioři), Jakub Kubík (zkouška - Zlín / Kometa Brno)

Obránci: Josef Hrabal, Mikuláš Zbořil, Jiří Krisl, Lukáš Forman, Tomáš Dřímal, Jakub Kleiner, Jiří Klimíček (zkouška - Vítkovice / Briancon), Jiří Weintritt (zkouška - Vsetín / Valašské Meziříčí), Matyáš Gréč (junioři)

Útočníci: Roman Pšurný, Tomáš Doležal, Vlastimil Dostálek, Radek Číp, Darek Hejcman, Jiří Goiš, Filip Dvořák, Jan Süss, Daniel Indrák (junioři), Jaroslav Dvořák (zkouška - Mountfield HK / Vrchlabí, Nová Paka), Kamil Hajšman (zkouška - Plzeň / Klatovy), Jan Štefka (Olomouc / American Internation College, NCAA), Lukáš Zmeškal (zkouška - loni junioři), Adam Hradil (zkouška - loni junioři), Lukáš Peterka (zkouška - odchovanec), David Dobša (junioři), Jan Fencl (junioři), Martin Ryšavý (junioři, odchod do USA)

Fotogalerie z prvního tréninku A-týmu Zubrů na ledě