ONLINE >>> MUŽI: Č. Budějovice - Přerov (pondělí 17:30) | JUNIOŘI: Přerov - Šumperk 1:5 | DOROST: Chomutov - Přerov 4:5
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

První extraligový start a hned derby. Podobné jako s Prostějovem, uvedl Navrátil

První extraligový start a hned derby. Podobné jako s Prostějovem, uvedl Navrátil
P ř e r o v – Premiéra jako hrom! První zápas Jakuba Navrátila v Tipsport extralize měl příchuť moravského derby. Dvacetiletý přerovský forvard nastoupil za Zlín na půdě Olomouce. Ve čtvrtém útoku se sešel se starým dobrým známým Michalem Popelkou, který mu svým přístupem pomáhal.

Čtvrtek, poslední říjnový den. Jakub Navrátil dorazil na trénink hokejistů Přerova. Z předchozího večera jej musely hřát radostné pocity, prvním hattrickem v seniorské kariéře pomohl porazit Ústí nad Labem.

Krásným myšlenkám navíc nebyl konec. Další přišly, když si talentovaného útočníka zavolali trenéři. „Zeptali se mě, jestli bych zvládl dva zápasy po sobě. V pátek za Zlín a v sobotu v Benátkách za Přerov. Řekl jsem, že bych to zvládl úplně v pohodě,“ přiblížil Navrátil, jak se dozvěděl o tom, že si poprvé v životě připíše minuty v nejvyšší české soutěži.

Těšit se mohl na pikantní střet. Zlínští Berani se představili na ledě moravského rivala Olomouce. „Bylo to podobné jako derby s Prostějovem. Hrál se hodně bojovný a zarputilý hokej, dost se dohrávalo,“ popisoval. Utkání prožíval jako každé za mateřský Přerov. „Pořád tam bylo něco, že jde o první extraligový start, ale bral jsem to stejně.“

Když na olomouckém stadionu otevřel tašku, našel v ní nachystaný dres s číslem 91. Nosil ho ve čtvrté řadě po boku kamaráda Michala Popelky. „Známe se už delší dobu. Popel mi pomáhal, abych byl v klidu, tolik to nehrotil a hrál, co umím,“ pochvaloval si.

Při extraligovém debutu se podílel na vítězství, Zlín zdolal olomoucké Kohouty 5:3. Svůj hokejový program před reprezentační přestávkou pak Jakub Navrátil završil v Benátkách nad Jizerou, kde se Zubry vybojoval bod. Následovaly tři dny volna. „Snažil jsem se od hokeje úplně vypnout. V Lipníku nám za domem vybudovali nový parčík, tak jsem se do něj šel projít. Pročistil jsem si hlavu, volno bylo fajn,“ přikývl člen elitní přerovské formace.

×
Dnes v 17:30 | Muži
ČEZ Motor České Budějovice
HC ZUBR Přerov