ONLINE >>> MUŽI: Sokolov - Přerov (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Přerov - Havířov 2:3 (SN) | DOROST: Kometa Brno - Přerov 3:0
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Provokace od soupeřů? Drobnosti tam byly, ale byl jsem dobře připravený, sdělil Klimeš

Provokace od soupeřů? Drobnosti tam byly, ale byl jsem dobře připravený, sdělil Klimeš
P ř e r o v – Třiačtyřicáté kolo se pro Zubry neslo ve znamení derby. Na svém ledě uvítali ligového nováčka ze Vsetína, proti němuž si vytyčili jasný cíl – zasadit mu porážku i počtvrté v sezoně a upevnit si pozici v první polovině tabulky. Draví Valaši se ale momentálně ucházejí o jedno z hraničních míst k postupu do play-off a na Hané se předvedli v plné kvalitě. Své o tom ví i brankář Lukáš Klimeš.

Derby se vsetínským rivalem mělo grády už od prvních minut. Téměř vyprodaná MEO Aréna zároveň sledovala kvalitní hokejovou podívanou. „Myslím si, že to byl možná nejlepší zápas sezony. Ať už třeba atmosférou, tak i samotný hokej byl na výborné úrovni. Můžeme to hodnotit pozitivně,“ začal brankář Lukáš Klimeš.

Správnou nohou vkročili do zápasu Přerované. Aktivitou si vydobyli jednobrankové vedení a soupeře k příliš mnoha šancím nepustili. „Vsetín byl v začátku pomalejší, ale myslím si, že to bylo hlavně námi. Řekli jsme si, že na ně musíme vletět, abychom nezačali špatně, jak se nám v minulosti už několikrát stalo,“ narážel na minulý střet s Frýdkem-Místkem, do nějž Zubři vkročili vyloučením. Dalších šest takových je nakonec stálo body. „Vlítli jsme na ně a přineslo to ovoce,“ vyjádřil se k první třetině.

Domácí si smělý výkon chvíli drželi i v prostřední části a ve 31. minutě zásluhou Šlahaře odskočili na rozdíl dvou branek. Zubry ale opět zradila soustředěnost a dost možná i nabytý pocit klidu za vedení 2:0. Vsetín však během čtyř minut rázem otočil skóre a do poslední části šel za vedení právě on. „Byla tam asi desetiminutová pasáž, kdy jsme se nechávali zbytečně vyprovokovat a chodili na trestnou za nesmysly. Inkasovali jsme v oslabení a po nějakých chybách ve středním pásmu. Naštěstí jsme to ale dotáhli do vítězného konce,“ ulevil si jeden z aktérů v přerovském brankovišti této sezóny.

Vsetín dorazil na Hanou s velkou chutí po bodech, což dokazoval i patřičným důrazem, tvrdostí a dotíravostí. „Určitě to byl hodně fyzický hokej, ale nemyslím si, že by tam bylo něco zákeřného. Vsetín hraje tvrději, což s námi ukazoval i doma. Bylo to všechno v rámci možností, tribuny díky tomu dostaly pořádný náboj,“ pochvaloval si gólman s číslem 33.

Hra však nějaká osekávání či nájezdy až do brankoviště nepostrádala. Na různé pokusy o vyvedení z míry byl Klimeš dle svých slov připraven. „Nějaké drobnosti tam byly. Taky jsem se na to chystal, hlavně tedy psychicky, že se nesmím nechat v brance vyprovokovat. Nějaké to seknutí nebo nájezdy do brankoviště tam byly, ale to je hokej,“ myslel si s klidnou hlavou.

Nájezdy nakonec proběhly po řádné hrací době. Prodloužení totiž vítěze nenašlo a muselo se o něm tedy rozhodnout v poslední možné části. „Že jsou nájezdy loterie, je častá fráze, takže na tom asi něco bude. Máme ale skvělé střelce, a když dáme ze čtyř nájezdů dva góly, tak jsem tam od toho, abych to udržel a vyhráli jsme.“

Lukáš Klimeš v Přerově působí už třetím rokem. Brněnský rodák je zároveň stále hráčem místní Komety. Stejný kontrakt pak platí i pro jeho sobotního soka Pavla Jekela. Hráč Brna ale v tomto týdnu zamířil z Třebíče oblékat právě vsetínský dres. „Potkávali jsme se v Brně v dorostech a v juniorkách, ale už to byl proti němu několikátý zápas. A vůbec proti klukům z Komety už jsem pár zápasů chytal, beru to tak nějak normálně, potkáváme se proti sobě totiž víceméně každý měsíc,“ sdělil k možné přítomnosti kamarádské rivality.

S mnoha známými se Lukáš Klimeš potká už v pondělí, se zubřími kolegy totiž poputuje na led neoblíbené Třebíče. „Je to pro nás hodně nepříjemný soupeř. Minule jsme je ale po dvou letech konečně zlomili, takže musíme jít do zápasu se stejnou taktikou jako tenkrát. Musíme na ně vyjet a předčit je,“ burcoval 22letý brankář k dalšímu kolu s Horáckou Slavií.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Baník Sokolov
HC ZUBR Přerov
×
Odehrané v 11:30 | Dor.
HC Kometa Brno
HC ZUBR Přerov