ONLINE >>> MUŽI: Přerov - Sokolov (sobota 17:00) | JUNIOŘI: Vsetín - Přerov (neděle 12:00) | DOROST: Havlíčkův Brod - Přerov 4:3
Vstupenky na domácí zápasy Zubrů jsou každý den od 9:00 do 20:00 v prodeji také v infostánku OC Galerie Přerov

Proti Frýdku nám to moc nelepilo, posteskl si Malina. V sobotu se těší na super derby

Proti Frýdku nám to moc nelepilo, posteskl si Malina. V sobotu se těší na super derby
F r ý d e k - M í s t e k – Tým Zubrů vyrazil ve středu čtyřiadvacátého na led Frýdku-Místku bojovat o další body do ligové tabulky. Se slezským soupeřem se mu v předešlých střetech příliš nevedlo a bilanci si s ním napočtvrté nevylepšil. Poměrně nadějně rozehranou první třetinu ztratili přerovští hokejisté dvěma inkasovanými brankami na přelomu posledních dvou částí. O příčinách prohry po zápase promluvil obránce Ľubomír Malina.

Ne dvakrát sebejistý výkon Zubrům k zisku bodů na ledě desátého Frýdku nestačil. „Tak jak jsme víceméně začali, jsme byli celý zápas v oslabení,“ řekl s nadsázkou. První Zubr totiž na trestnou lavici putoval už v sedmé vteřině. „Rozhodla druhá třetina, kde jsme hráli ve čtyřech až moc a už nám nezbyly síly na změnu výsledku,“ měl jasno přerovský bek.

Nedisciplinovanost Přerova v úvodních minutách Frýdku pomohla do sedla a mnohem rychleji se tak dostal do tempa. „Když jsme pořád na trestné, nemůžeme se usadit v tempu. Někteří kluci hrají oslabení víc, někteří zase míň a tím pádem z toho nějací hráči vypadnou a těžko se do toho dostávají zpátky. Ta vyloučení nás stála body,“ promluvil ke středeční slabině mužstva 26letý rodák ze slovenského Kežmaroku.

Rysi šli do vedení v jedenácté minutě zásluhou Martynkovy trefy v přesilové hře. Zubrům se však zanedlouho povedlo otočit vývoj zápasu dvěma trefami během 63 vteřin. Skóre hernímu obrazu zcela neodpovídalo, vyložených šancí totiž dění zatím spíše postrádalo. „Věděli jsme, že Frýdek má kvalitní tým a potřebuje vyhrát, protože bojuje o play-off. Velmi dobře brání a blokuje střely, takže se nám přes ně těžko prosazovalo,“ shrnul Malina výkon soupeře, následně ale litoval nevyužitých šancí ze třetí třetiny.

Jednu takovou měl právě i třináctibodový obránce. Svou pátou branku v sezoně ale nepřidal. „Frýdek, jak už vedl 4:2, se stáhl do pásma a vyhazoval puky. Při přechodu do útoku jsem se snažil natlačit víc na bránu a Šlahy mě pak krásně našel u tyče. Možná, kdybych si to zastavil, tak bych pak i překonal gólmana, ale chtěl jsem to vystřelit rychle z jedničky a bohužel mi to sklouzlo. Celkově jsme nějaké dobré šance mohli využít. Ve druhé třetině jsme byli dvakrát sami před bránou, ve třetí jsme mohli vícekrát snižovat, nebo srovnat. Bohužel to nebylo podle našich představ, příliš nám to nelepilo,“ litoval odchovanec Popradu.

Ve třetí třetině měli Přerované poměrně navrch, soupeře dlouho drželi zavřeného v obranném pásmu. Strašák jménem „koncovka“ se však v tuto chvíli dostavil i do haly Polárky a otevřený styl Hanáků navíc Rysům vůbec vadit nemusel. „Ke konci jsme si často vytvářeli tlak, ale oni se z toho lehko dostávali do brejkových situací. Tam jsme si špatně pokrývali například druhou vlnu, nebo si hráče zle rozebírali už od začátku útoku a takto jsme dostávali góly,“ okomentoval.

Vrátil se však k častým trestům, v nichž hosté inkasovali dohromady čtrnáct minut. Dvě přesilové hry Frýdečtí využili. „Třeba ve druhé třetině jsme vůbec neměli pasáž, kdy by se vystřídaly všechny čtyři pětky. Šla první, druhá, faul, třetí, čtvrtá faul… jak jsem říkal, někteří hráči vypadnou z tempa, někteří jsou pak na tom ledě zavaření,“ uvědomoval si kriticky hráč nosící číslo 71.

Se svými spoluhráči však musí prohru s Frýdkem hodit za hlavu a soustředit se na další kolo. V něm Zubři přivítají na svém ledě nováčka ze Vsetína. „Bude to derby. Mají velmi dobrý tým, hlavně bruslařsky a bude to proti nim těžké, i když jsou na osmém místě. Jsou zdatní i fyzicky, a pokud postoupí do play-off, budou velmi nepříjemní. Těším se, doufám, že to bude super hokej a budeme na konci tím šťastnějším, nesmíme jim doma dát žádnou šanci na body,“ velí Ľubomír Malina.